35-річний уродженець Черкаської області - злодій із стажем. Звичайні крадіжки для нього стали застарілим способом наживи. Озброївшись потрібними знаннями, він зважився красти електронні гроші, пише «Комсомольська правда».
Сніжана Сухар з містечка на Тернопільщині про свою трагедію завдовжки в шість років розповідає, зриваючись на плач.
Її донька захворіла в 13 років - просто одного дня заціпеніла, перестала говорити, рухатися, нічого не розуміла, їла через трубочку.
Лікарки довго не могли поставити діагноз - йшов дорогоцінний час. Коли сказали, що у дочки герпетичний енцефаліт (мама передбачає, що, швидше за все, це ускладнення після щеплення), було вже пізно лікувати.
Всі ці роки Сніжана Сухар билася як риба об лід - писала листи у Верховну Раду, президентові, просила допомоги у всіх небайдужих. Дочку виходжувала удома - не було потреби залишати дитя в лікарні, де нічим не можуть допомогти.
Першими на прохання сім'ї Сухар відгукнулися в клініці Тель-Авіва. Обіцяли обстежувати і пролікувати за 55 тисяч доларів. Снежана стала збирати гроші. У липні 2012 року відкрила в банку спеціальний рахунок і стала просити про допомогу всіма способами - через газети, телебачення, інтернет. Фотографію Мар'яни і банківський рахунок, на який потихеньку приходили гроші від небайдужих людей, бачив багато хто...
До грудня жінка назбирала близько 18 тисяч гривень. 25 грудня на її мобільний поступив дивний дзвінок.
- Дзвонила жінка, співчувала, сказала, що хоче допомогти грошима, - говорить Сніжана. - Але додала, що гроші прийдуть мені на рахунок лише через три дні...
Через деякий час вона знову подзвонила, попросила продиктувати їй код, який прийшов мені в SMS на мобільний. Мовляв, без нього вона не може перерахувати. Я назвала - і через декілька хвилин прийшло інше повідомлення про те, що я зняла всі гроші.
У паніці Сніжана побігла в банк, але там розвели руками - мовляв, вони ні при чому. Швидше за все, її обдурили шахраї.
Через півтора місяці любителя нажитися на чужому горі зловили. За плечима у нього шість судимостей, у тому числі за замах на вбивство.
На рахунку злочинця поки 24 жертви (стільки є заяв), але в міліції передбачають, що їх значно більше. Наприклад, батьки двох жертв відмовилися писати заяви і ходити до суду - не діждавшись допомоги, їх діти померли.
Шахрая ловили в Дніпропетровської області. Туди він любив приїжджати до знайомих з Київської області... на таксі. У скоєному признався відразу, а потім розкрив схему обману.
- Користуючись даними, які постраждалі публікували про себе (номери рахунків, картки, призначення, номер телефону. - Прим. авт.), шахрай реєструвався від імені претендентів допомоги в електронній системі видаленого доступу рахунками, - говорить в.о. начальника управління по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Київської області Олександр Пузіков. - Після цього дзвонив батькам хворих дітей і під приводом допомоги просив повідомити дані карткового рахунку, у тому числі банківської картки. А далі, маніпулюючи грошима на рахунку жертви, перекладав їх на свої картки.
Загалом, код, який отримала Сніжана і продиктувала злочинцеві, був новим кодом її ж картки, але над якою вже попрацював шахрай. Нічого не підозрюючи, потенційні жертви говорили потрібний номер і через декілька хвилин залишалися без грошей...
За рік шахрай видурив 100 тисяч гривень. На його рахунку жертви з 13 областей. На час слідства суд його заарештував. За шахрайство у особливо великих розмірах йому світить від 3 до 8 років в'язниці.
А ось його співучасниця доки знаходиться в статусі свідка. Так само не встановили, чи є в тому, що сталося, провина банку…
реклама