реклама Делікат

Хворі, які проходять лікування у клініці гемодіалізу “Фрезеніус”, спробували підказати міській владі, де можна взяти кошти на оплату їх лікування. Адже раніше міська влада звернулась до них із проханням перейти лікуватися до обласної лікарні саме через те, що у міському бюджеті немає коштів на оплату їх лікування. Під час позачегового засідання Черкаської міської ради 14 лютого депутат Олександр Радуцький зачитав звернення обласної громадської організації хворих-діалізників “Відродження життя”, де вони цікавляться тим, чи заплатили забудовники ТРЦ Lubava пайовий внесок до міського бюджету. Про це пише сайт "Про все".

“З розумінням ставимося до проблем наповнення міського бюджету, проте хочемо звернути увагу депутатів міста на ті значні резерви та недопрацювання, які існують у фактичній діяльності органів виконавчої влади при наповненні бюджету, – йдеться у зверненні. – Наприклад, із заяви до мас-медіа одного із співвласників новозбудованого об’єкту – ТОВ “Любава”, стало відомо, що зазначений об’єкт введено в експлуатацію. Разом з тим, на сайті міської ради відсутня інформація про надходження будь-яких коштів з оплати пайової участі у створенні соціальної інфраструктури міста (до якої, як ми вважаємо, належить і соціальне забезпечення медичного обслуговування). Зазначене приводить до висновку, що об’єкт у центрі міста, площею 26 тис. кв. м введено без оплати пайової участі, що суперечить рішенню Черкаської міської ради від 23.06.2011 №2-621 “Про пайову участь (внесок) замовників у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструкури міста Черкаси”, ст. 40 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”. Відповідно до зазначених нормативно-правових актів, бюджет розвитку не отримав близько 13 млн гривень. Зазначена сума обліковується, виходячи із площі забудови – 26 кв. м та опосередкованої вартості житла у місті Черкаси – близько 5000 грн за кв. м, та встановленої норми – 10%оплати за пайову участь від вартості побудованого”.

Хворі на ниркову недостатність у своєму зверненні зазначають, що для оплати послуг гемодіалізу у клініці “Фрезеніус” цього року їм вистачить і 25% від зазначеної суми.

Зачитавши листа від діалізників, Радуцький оголосив депутатський запит, щоб з’ясувати: чи подавало ТОВ “Любава” заяву про укладання договору про пайову участь, чи вимагала міська влада від нового ТРЦ укласти такий договір, чи справді об’єкт введений у експлуатацію, і чи здійснені перерахування до бюджету розвитку міста забудовником ТРЦ.

Міського голову Радуцький попросив дати доручення департаменту містобудування та архітектури підготувати відповіді на запитання, щодо долі пайового внеску розміром у 10%.

- Що за 10 відсотків? – перепитав міський голова.

-  Відповідно рішення Черкаської міської ради від 23.06.2011 №2-621… – почав повторювати Радуцький.

- Якого року? – знов перепитав мер.

- 2011, Сергію Олеговичу, – знову повторив опальний депутат і продовжив далі, – “Про пайову участь (внесок) замовників у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструкури міста Черкаси”, ст. 40 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, де визначається, що замовник, який має намір здійснити…

Проте Одарич поставив на голосування депутатський запит, не дослухавши. “За” проголосувало 29 депутатів, проти – 1 і ще 1 утримався. Рішення не було прийняте.

- Наразі близько 150 забудовників у Черкасах не укладали договорів пайової участі, – почав пояснювати мер. – Ці об’єкти вводила в експлуатацію державна будівельно-архітектурна інспекція. І за нашими підрахунками більше 20 млн гривень не сплачено до міського бюджету. Найближчим часом ми збираємося спільно з прокуратурою повернути ці кошти.

- Сергію Олеговичу, то дайте доручення департаменту містобудування підготувати інформацію з цих питань, – спробував знову отримати відповідь Радуцький.

- У департамента цієї інформації просто фізично немає… – відмахнувся мер.

Нагадаємо, що минулого тижня міська влада заявила, що усіх клієнтів клініки гемодіалізу «Фрезеніус» просять перейти безкоштовно лікуватись у Черкаську обласну лікарню. Річ у тім, що цьогоріч міський бюджет не має коштів, щоб оплачувати послуги приватного медичного закладу. Зараз місто стикнулось з проблемою оплати праці працівникам медичних закладів – не забезпечено 38 мільйонів гривень.

– Торік ми фінансували лікування черкаських хворих у ТОВ «Фрезеніус МедікалКер Україна» з міського бюджету, – пояснював директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник. – Зараз недофінансування галузі охорони здоров’я змушує нас в ситуації, що склалася, перевести хворих в обласну лікарню, де послуги будуть безкоштовними. Нагадаю, що там були закуплені всі необхідні апарати для діалізу і надається кваліфікована медична допомога.

У 2012 році на лікування черкаських хворих у «Фрезеніусі» місто спрямувало 3,3 млн. гривень. Вартість лікування одного хворого в рік становила – 130 тис. гривень. Цьогоріч на обслуговування жителів міста, котрі потребують гемодіалізу, необхідно близько 3,5 млн. гривень.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100