реклама Делікат

Головним джерелом новин для черкащан залишається телебачення, водночас майже однакова кількість жителів області шукають новини в пресі та Інтернеті. Загалом же наша область поряд із Київською та Вінницькою є найбільш медіа-активною. Про це свідчать результати досліджень, які провела дослідницька компанія InMind на замовлення проекту «У-Медіа».

Дослідження вивчало ставлення широкої громадськості до засобів масової інформації, рівень задоволення від різних типів медіа, і рівень споживання. Було здійснено опитування в 10 регіонах України – Київській області, Вінницькій, Донецькій, Львівській, Миколаївській, Закарпатській, Сумській, Харківській, Черкаській та Автономній Республіці Крим. На Черкащині опитано 400 осіб віком 18-65 років.

Отримання новин – одна з трьох основних причин користування Інтернет в Україні. Після перевірки електронної пошти та спілкування в соціальних мережах, українці використовують Інтернет для пошуку новин. Телебачення залишається найбільш популярним джерелом отримання новин для 87% громадян; але популярність Інтернет медіа випередила популярність преси та радіо: 42% респондентів шукають новини в мережі, в пресі – 40%, радіо – 30%.

Як свідчить опитування, основним джерелом отримання інформації для черкащан є місцеві друковані видання. Їх читає 48% опитаних. Радіо – найменш затребуване серед каналів інформації по Україні, але в центральних областях, в тому числі на Черкащині, його слухають найактивніше. Також черкащани відзначають і найвищий рівень довіри до новин та суспільно-політичних передач на радіо.

Телебачення використовують практично однаково інтенсивно в усіх областях. Але наша область увійшла в число тих, де регіональні канали дивляться найменше. Тут і найменш задоволені рівнем якості місцевих новин.

Крім цього, Черкащина увійшла до числа областей, де найменше використовують інтернет для отримання новин (це вказали лише 55% респондентів).

На запитання, які ЗМІ ви використовували протягом останніх 30 днів для отримання новин, 89% черкащан назвали телебачення, 45% – новини на інтернет-сайтах, 48% – друковані видання і 40% – радіо.

При цьому, що стосується друкованих видань, то 85% надає перевагу регіональній пресі, а 57 – загальнонаціональній.

Опитані переконують, що вміють відрізняти замовні матеріали у пресі, але тільки 1% вказав, що знає, хто є власником того чи іншого місцевого ЗМІ.

Український медійний проект «У-Медіа» здійснюється американською неурядовою організацією Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100