У місті Черкаси 11 та 12 лютого випали кислі опади. Опади зі значенням кислотності рН – 4,2 були зафіксовані метеостанцією Черкаси в районі аеропорту. Про це інформує начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.
Гідрометеослужба Черкаської області проводить визначення кислотно-лужної рівноваги (рН) кожного дощу (снігу) починаючи з 1989 року. За даними спостережень останніх десяти років кислі опади спостерігались тільки в холодну пору року в 2005 році.
За результатами наукових досліджень, причиною збільшення кислотності опадів являється присутність в атмосфері таких забруднюючих речовинами, як діоксид сірки (SО2) і різних оксидів азоту (NOx). Ці речовини викидаються в атмосферу автомобільним транспортом, у результаті діяльності металургійних підприємств, теплових електростанції, а також при спалюванні вугілля і деревини. Вступаючи в реакцію з водою атмосфери, вони перетворюються в розчини кислот сірчаної, сірчистої, азотистої й азотної. Потім, разом із снігом чи дощем, вони випадають на землю.
Забруднення повітря кислотоутворюючими викидами робить різноманітний шкідливий вплив на природне середовище (підвищення кислотності водойм, жовтіє листя рослин, особливо молоде) і на організм людини. Вдихання вологого повітря, що містить діоксид сірки, особливо небезпечно для людей похилого віку, що страждають серцево-судинними і легеневими захворюваннями, у важких випадках може виникнути набряк легень (це в випадку тривалого перебування в такому середовищі).