На Звенигородщині є унікальний музей, де можна не лише можна оглянути виставки про Другу світову та Афганську війни, а й на один день стати військовим. У музеї відвідувачів одягнуть у форму, навчать марширувати, стріляти й дозволять проїхатися на військовій техніці, йдеться в сюжеті «Першого національного».
У списку особливих експонатів музею – справжні уніформи, невідкрита німецька «тушонка» 43-го року, рідкісна пляшка «коктейлю Молотова». А зброя із залів про Велику Вітчизняну та афганську війни практично вся стріляє.
– Хочемо об'єднати тут як козацтво, так і афганську війну, Велику Вітчизняну війну, – говорить директор музею «Бойові традиції нашого народу» Олег Бойко. – І не хочемо ділити на заслуги, хто більше заслужив, хто менше. Всім хочемо показати, що солдат, який би він не був, він є солдатом і захисником своєї Вітчизни.
Таким солдатом став один з відвідувачів музею Олексій Мазуренко. Він ніколи не вдягав форму, і ніколи не тримав зброї. Тому цього разу – все вперше.
Форма загалом підходить, але штанів за розміром немає. Отримує пасок і, звісно ж, зброю, стріляти з якої дозволено лише холостими набоями.
Олексію дозволили вистріляти весь магазин, що він робить впевнено, але не зовсім вправно. Пояснює це незручною формою і затісними чобітьми.
– Я уявляю, як було важко нашим пращурам воювати на війні, то мені їх шкода, – зізнається хлопець.
Екскурсії до такого музею організовує столичне турагентство. Його представниця також вперше спробувала, як це – тримати зброю.
– Це щось нове для нас, це – не звичайна поїздка, – каже представник турагентства Ксенія Діковська.
Після стрільби військовий день в музеї не закінчується. На черзі – спецтехніка.
Директор і екскурсовод в одній особі виїздить на звичайну дорогу. Односельці, каже, вже звикли до цього. А якби не зима, показав б, як долати великі пагорби та болото. Тому зараз БТР скаче лише по канавах біля музею.
реклама