Черкаські архітектори не підтримують макет реконструкції Хрещатика у тому вигляді, який він зараз існує. На вчорашнє обговорення існуючого макету свою думку прийшов висловити лише один.
Черкаський архітектор Анатолій Ніколенко, роздивившись макет, поставив запитання: «А в чому концепція?»
– Я слухав-слухав і так і не розумів, а в чому ж суть самої концепції? Витрачати кошти заради якоїсь концепції, яка навіть не пройшла обговорення, аналізу… Вгадати складно. Я б не хотів, щоб цей макет ще хоча б на одній вулиці повторився. Над нею ще попрацювати кілька років потрібно, – прокоментував Анатолій Юхимович.
Під час дискусії також виникло питання, чи працювали над макетом архітектори. Директор департаменту містобудування Олександр Ільченко запевнив, що так.
– У складі робочої групи за архітектурну частину цієї концепції відповідає Микола Упир, – сказав Олександр Ільченко. – Що стосується інженерної частини проекту, то за неї відповідає Черкаське відділення державного інституту «Укрдіпродор».
Однак вже через секунду екс-очільник «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась ці слова спростував.
– Я десять хвилин тому з ним говорив, і він мене переконав, що йому соромно за цей проект, і що він ніякого стоснку до нього не має, – сказав Павло Миколайович.
Як повідомив у коментарі «Прочерку» колишній головний архітектор Черкас Микола Упир, він участі у розробленні макету не брав, а вперше побачив його у минулу суботу. Однак його нещодавно дійсно зарахували до проектної групи.
– Професіоналів там було мало, всі аматори. Макет виконаний без дотримання законів архітектури, – прокоментував Микола Михайлович та додав: – На початку це допустимо, як шпаргалка, але треба ще багато працювати…
Також він сказав, що працюватиме над проектом, тільки якщо матиме конкретну пропозицію, а не «заради піару». За словами Упиря, він також має свою концепцію, яка передбачає збереження архітектурного середовища, реконструкцію фасадів та прокладання тротуарного покриття.
Фото Анни Остапчук із соціальної мережі «Фейсбук»