Вибух на котельні «Черкаситеплокомуненерго» у неділю вранці на кілька годин залишив мешканців центру міста без тепла.
«Сьогодні о 5-40 ранку на котельні по вулиці Дашковича сталась аварійна ситуація. Відтак кілька будинків по вулиці Дашковича тимчасово перебувають без опалення. Нині відбувається оперативне переключення цих будинків на інші котельні, аби подати тепло у помешкання. За годину-півтори теплоносій буде подано», – таке повідомлення з’явилося на сайті Черкаського міськвиконкому. Однак уже раніше черкащани почали ділитися «враженнями» на Черкаському форумі.
«Рано-вранці щось сильно бабахнуло на теплокомуненерго. У ближніх будинках пропало опалення і гаряча вода», – написав користувач iniciator.
«З вікна видно, що в третині приміщення немає стекол узагалі, далі одиничні дірки. Батареї холодні, гарячої води немає. Купа машин, певно, всі співробітники на роботі…» – прокоментував ще один відвідувач форуму.
«Добре, що ніхто не постраждав – оператор відійшов якраз вчасно. Цегляні стінки розметало, вирваною залізною болванкою чиюсь машину на стоянці приклало…» – написав користувач DarkAndBlack.
Колишній директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась у курсі подій. Зауважує: аварійна ситуація виникла через людський фактор. Під час розпалювання котла оператор котельні не додивився, і було запущено надто багато газу в топку. Через це стався хлопок газоповітряної суміші, що призвело до руйнування елементів котла. Однак оскільки на цій котельні є ще три котли, то споживачі надовго без опалення не залишились.
– Звинуватити того ж оператора не можна, бо зараз на підприємстві дуже складна соціальна обстановка, – каже Павло Карась у коментарі "Прочерку". – Людям суттєво скоротили зарплату, позбавили надбавок та інших заохочувальних виплат. Отримуючи близько півтори тисячі гривень заробітної плати, оператор змушений думати про те, як прогодувати сім’ю. Утім, звісно, я б наголошував на необхідності переатестації операторів.
За його словами, ця котельня – єдина, що залишилася немодернізованою. Її залишили «на другу чергу». І хоч нинішні котли в робочому стані, однак обладнання потребує модернізації.
– Висновки зробить відповідна комісія, але я вважаю, що причина – соціальне становище, в якому опинилися працівники. Зустрічаючи мене, люди з підприємства запитують, що їм робити, чому так знизилися зарплати. Але що я можу відповісти? Коли я був директором, люди отримували на 300-1000 гривень більше, – каже Павло Карась.