«Запропонований проект Концепції мовної освіти необхідно істотно доопрацювати, вилучити з нього глобалізаційні положення, натомість розставити національні, україноцентричні акценти», – йдеться у відкритому зверненні Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, що одноголосно ухвалене на зборах організації 20 січня.
Письменники Шевченкового краю заявляють: «Ми рішуче засуджуємо спроби нової влади, зокрема Міністерства освіти і науки, повернутися до пріснопам’ятної політики денаціоналізації, знедуховлення нашого суспільства… Громадськість Черкащини, всієї держави закликаємо активно протистояти будь-яким спробам перетворити українців на безпам’ятних, безсловесних, слухняних маріонеток новоявлених реаніматорів старої кривавої імперії».
Критикуючи проект Концепції мовної освіти в Україні, автори звернення зазначають: «Рецидивом старої радянської мовної політики вважаємо надання у проекті російській мові якогось особливого статусу, виведення її за рамки мов національних меншин. Скажімо, українська в Росії чи будь-якій іншій країні, де проживають українці, цілком природно вважається мовою нацменшини. Такий же статус має поширюватися й на мову російської нацменшини в Україні…
Особливо загрозливо звучить теза про «вільний вибір мови навчання». Чи не зумисне вона вельми стисла й нечітка? Хто буде робити цей вибір? Як бути тим учням і студентам, які опиняться в меншості? Ми добре пам’ятаємо, як схоже «ультрадемократичне» положення, по-єзуїтськи насаджене в хрущовсько-брежнєвську добу, призвело до майже повного витіснення української мови з вищої школи, з державних установ, з молодіжного середовища, з міста загалом».
Між іншим, як повідомляють ЗМІ, Міністерство освіти «провело» обговорення Концепції мовної освіти в Україні заднім числом. Про це заявляє громадський рух «Не будь байдужим!».
За спостереженням руху, у ніч із 23 на 24 січня з сайту Міносвіти прибрали повідомлення про те, що обговорення проекту згаданої Концепції розпочалося 27 грудня 2010 року, а з’явилася інформація, що пропозиції та зауваження приймалися з серпня 2010 року до 20 січня 2011 року, повідомляє «Українська правда».
Зараз на сайті Міносвіти справді розміщене датоване 20 січня повідомлення: «з серпня 2010 року до 20 січня п.р. тривав прийом пропозицій та зауважень від громадськості щодо проекту Концепції мовної освіти, який було розміщено на офіційному веб-сайті у рубриці «Громадське обговорення».
Як зазначається, до міністерства надійшла велика кількість пропозицій та зауважень, які розглядатимуться та узагальнюватимуться членами робочої групи на черговому засіданні.
Громадський рух наводить скріншот старої сторінки МОНМС від 23 січня 2011 року, з якої випливає, що обговорення почалось 27 грудня, а не «у серпні»…
реклама
Коментарі
Вірним шляхом йдете, пане Табачнік!
Обиратимуть, згідно закону, батьки. Повнолітні ж самі вільні наразі.
Чи боїтеся, що всі "перекинуться" на російську та шановне письменництво не матимете роботи?
У меншості опиниться саме "криваво-імперська" мова, цькуватимуть її.
Чого ж так перейматися, у місті кожного року 8 тис. свіжої крові із навколишніх сіл, бережіть "солов`їну" від них...
Стрічка RSS коментарів цього запису