реклама Делікат

Керівництвом УМВС України в Черкаській області вживаються дієві заходи, направлені на виконання Закону України «Про заборону грального бізнесу». Зазначене питання перебуває на постійному контролі керівництва Держави та Міністерства внутрішніх справ України.

Так, з початку 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 50 фактів за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України та на даний час слідчими підрозділами УМВС області розслідується 22 кримінальних провадження.

Ряд кримінальних проваджень зазначеної категорії вже направлено до суду з обвинувальними актами. У інших - 5 організаторам незаконного грального бізнесу оголошено про підозру у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень.

У ході проведення досудового слідства вилучено понад 160 одиниць грального обладнання на загальну суму близько 750 тис. грн. Серед вилученого гральні автомати, комп’ютерна техніка, покерні столи та рулетки. Вилучено грошові кошти, що отримані від незаконної діяльності на загальну суму понад 20 тис. грн.

Однак, ефективність в документуванні та розслідуванні кримінальних проваджень передбачених ст.203-2 КК України неможлива без тісної співпраці з судовою гілкою влади.

Разом з тим є ряд кримінальних проваджень в яких суди упереджено, без належної оцінки та правового обґрунтування виносять рішення, що не сприяють роботі правоохоронних органів щодо припинення та заборони грального бізнесу в області.

Так, в кінці квітня Соснівським районним судом м. Черкаси передчасно, незважаючи на те, що слідство по даній справі ще триває, без вивчення матеріалів кримінального провадження, належного обґрунтування та дослідження документів, що підтверджують право власності, було прийнято рішення про передачу 87 ігрових автоматів та 3 покерних столів, які використовувались у гральному бізнесі та були вилучені, громадянці, яка в ході розслідування навіть не підтвердила право власності на вказану ігрову техніку.

В ухвалі суддя зазначив, що рішення оскарженню не підлягає. За таких підстав та дій суду кримінальне провадження підлягає закриттю, а винні у цьому особи уникнуть кримінальної відповідальності.

Така позиція суду не сприяє спільній роботі щодо розкриття та розслідування кримінальних правопорушень у сфері грального бізнесу та встановленню істини в указаних кримінальних провадженнях.

Про це інформує СЗГ УМВС України в Черкаській області.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100