Станом на 27 січня цього року сума боргу із заробітної плати на Черкащині становила 17,5 млн грн. Хоч з початку року цей показник становив 19,2 млн грн.
Влада констатує, що на Черкащині намітилася позитивна динаміка з погашення боргів із заробітної плати. Повністю ж ліквідувати заборгованість із зарплат обіцяє до 1 квітня. На керівників підприємств, які мають заборгованість перед своїми працівниками, збирається впливати контролюючими органами. Більш того, фотографії таких керівників, їх будинків і машин губернатор закликає показувати по телевізору, друкувати в газетах.
– Завдяки спільним зусиллям виконавчої влади, контролюючих та наглядових органів протягом 2010 року борги із заробітної плати в області зменшено на 7,7 млн грн., або майже на 30%, – повідомив 28 січня на обласній колегії начальник Головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації Василь Лелека. – Позитивним у роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є відсутність заборгованості з виплати заробітної плати в бюджетних установах і організаціях області. У місті Умань та 11 районах області повністю відсутня заборгованість з заробітної плати. Найбільшу заборгованість серед районів мають діючі підприємства міста Черкаси (52% від загального боргу на економічно активних підприємствах), Ватутіне, а також Черкаський район… Основними причинами несвоєчасної виплати зарплати є тяжкий фінансовий стан підприємств, дебіторська заборгованість, неможливість отримати кредити.
Василь Лелека залякував керівників підприємств-боржників з зарплат владними перевірками, інспекціями, які накладають штрафи, прокуратурою, яка порушує кримінальні справи.
– На одного з керівників вже матеріали направлені до прокуратури щодо порушення кримінальної справи. Я маю на увазі ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат», де заборгованість сягала десь півмільйона гривень, – зазначив доповідач. – Ми мусимо все зробити, щоб заборгованість до 1 квітня була ліквідована. Що стосується засобів впливу і реагування, то я вважаю, що потрібно йти трьома шляхами: використовувати засідання комісії облдержадміністрації (на нещодавньому засіданні керівник ВАТ «Птахофабрика «Перше травня» доповів, що майже з півмільйона боргу йому залишилося виплатити працівникам 100 тис. грн., і він обіцяв наступного дня цей борг погасити), тісна співпраця з контролюючими органами, публічність.
Вислухавши доповідача, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб дав завдання своєму заступнику Євгену Влізлу до 15 лютого відпрацювати з комісією інформацію по кожному підприємству, де є заборгованість. Щодо безнадійних підприємств, то це питання вирішуватиметься на рівні держави.
– Я вже колись вирішував це питання в сусідній області. І ви знаєте, це успішно. Можете поїхати подивитися. Я знаю як це вирішувати, – наголосив губернатор. – У лютому я сам особисто проведу засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, куди запрошу всіх керівників правоохоронних органів, керівників районів, а якщо це стосується міст, то і секретарів міськрад. Адже усі вони члени Партії регіонів. Тому я прошу і партійний актив включитися у це питання. Також прошу обласну державну телерадіокомпанію повідомляти про тих керівників підприємств, де є заборгованість. Юрій Васильович, записуйте (Тимошенко – заступник губернатора – Ред.). Кожного дня показуйте фотографію такого керівника по телебаченню, друкуйте в газетах. Повідомляйте його прізвище, ім’я, по-батькові, показуйте фотографію його будинку, квартири, машини. Якщо треба, то задійте і зовнішню рекламу. Інформуйте, що є така особа на Черкащині, яку ще носить ця благословенна земля. Я думаю, ми знайдемо в собі сили, щоб побороти це ганебне явище. Євген Миронович (Влізло – заступник губернатора – Ред.), за вами ініціатива і ваша особиста відповідальність за результати, що будуть.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису