На професійно-технічну освіту чекає реформування. Проте ситуація з працевлаштуванням випускників ПТУ ще досі залишається проблемною. Про це йшлося сьогодні, 1 лютого, на конференції у Черкаському прес-клубі.
За словами начальника Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Івана Шарапи, найголовніший недолік професійно-технічних навчальних закладів – застаріла матеріально-технічна база.
– 96-98% устаткування, обладнання, техніки, які зараз використовують у ПТУ, потребують термінового оновлення, – зазначив Іван Дмитрович.
Також проблемною є сфера забезпечення училищ абітурієнтами. Особливо актуальна ситуація у сільській місцевості, де за словами пана Івана, ПТУ через брак студентів приречені на закриття.
Крім того, Іван Шарапа зазначає, що роботодавці на зацікавленні у підготовці робітничих кадрів.
– Роботодавці сьогодні хочуть мати робітників, але не вкладають жодну копійку у їхню підготовку. Випускники не задоволені першим робочим місцем. Адже якщо раніше працівник знав, що отримуватиме зарплату, житло, то зараз соціальний пакет майже відсутній, – говорить пан Іван.
Як повідомляє директор Черкаського ПТУ №15 Валентина Молоцило, навчальні заклади намагаються самостійно вирішувати проблеми, зокрема, створюють навчально-технічні центри, де студенти реалізують практичну діяльність, та проводять у школах профорієнтацію. Проте, за її словами, професійно-технічна освіта потребує допомоги соціальних партнерів та роботодавців.
До речі, нині у структурі професійної освіти області є 21 ПТУ, де навчається понад 9 тисяч осіб, 2 навчальні заклади при установах виконання покарань та 1 ПТУ при навчальному закладі.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису