Донька-старшокласниця жительки Чорнобая Інни Розум змушена щодня промивати очі та вживати ліки. Зараз їй значно краще, проте після того, як 7 червня її та інших школярів змусили полоти біля селищного обеліску Слави траву, покроплену гербіцидами, доньці Інни Володимирівни лікар прописав крапельниці. Тоді дівчину нудило, паморочилося в голові та пекли очі.
До редакції «Прочерку» звернулися обурені батьки школярів, яких того дня в Чорнобаї під палючим сонцем змусили пололи траву.
– Вже потім, коли самопочуття дітей погіршувалося, ми дізналися, що напередодні – 5 червня – біля обеліску Слави траву кропили гербіцидами, – розповідає Інна Розум. – Я була шокована. Там неподалік ринок, мами з колясками гуляють. Вже 7 червня школярів з місцевих шкіл послали полоти траву до обеліску. Діти казали, що чимось смерділо, у них паморочилося в голові, щипало очі. Мені казали, що після скарг дітей туди прийшов представник апарату селищної ради і радив покинути роботи. Проте заступник голови райдержадміністрації Тамара Черкас, згідно розпорядження якої на території наводили лад, і яка саме проїжджала поряд, сказала, що «вчорашнім дощем все змило і можна працювати». Далі більше! Виконуючий обов’язки селищного голови Володимир Огнівенко радив дітям самим виносити траву з території, бо, мовляв, не вистачає комунальників.
Інна Розум стверджує, що зверталася в різноманітні інстанції галузі охорони здоров’я, зокрема в місцеву СЕС, а також в Черкаси, проте виявилося, що ніхто з медиків не може виміряти кількість шкідливих речовин – гербіцидів – в повітрі. Мовляв, немає навіть відповідних інструкцій і реактивів для цього. Хоча місцевий педіатр написав у медичній картці школярки, що «отруєння гербіцидами під питанням».
– Тепер почався тиск на лікаря. Але медичну картку я маю в себе на руках, бо боюся, що запис знищать. Чорнобай – маленьке селище й інші батьки бояться, що після скарг їхні діти не закінчать школу. Але ж це не можна замовчувати! Я сама розбираюся в цьому питанні і знаю, що після обробки трав гербіцидами людей туди не можна допускати днів 10-12. За що так познущалися з наших дітей? – обурюється Інна Розум.
Мати іншої школярки – Світлана – працює в галузі охорони здоров’я. Каже: коли дитина прийшла додому з прибирання і почала скаржитися на погане самопочуття, вона одразу стала промивати організм.
– На вечір в дитини була слабкість, Знаю, що в інших школярів і висипи на шкірі були, і тяжкість у роті. Зараз влада шукає винного, на кого звалити відповідальність. Наприклад, можуть зробити винною класну керівницю, хоч розпорядження про прибирання трави давали в районній адміністрації, – зазначає жінка.
Інші батьки навіть імен своїх не згоджуються називати. Адже переважно вони – бюджетники, тож бояться після справедливості залишитися без роботи.
«Прочерк» звернувся за коментарем до в. о. селищного голови Чорнобая Володимира Огнівенка. Проте він скупо повідомив, що йде з’ясування обставин.
– Я такого нічого не можу сказати. Зараз питання вивчається. Результатів ще немає, – декілька разів повторив він.
У прокуратурі Чорнобаївського району, куди, за твердженням батьків, дехто все ж наважився поскаржитися на отруєння дітей, журналісту також не захотіли коментувати цей інцидент.
Прокурор Віктор Калініченко через свого секретаря повідомив, що по телефону не спілкується з журналістами…
реклама