Набув законної сили вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області стосовно колишнього працівника Міжгірського райвідділу міліції, який, зловживаючи службовим становищем, у складі організованого злочинного угрупування допомагав переправляти нелегальних мігрантів через державний кордон України.
Одним з організаторів цієї протиправної оборудки був закарпатець, який на початку 2007 року спільно із жителькою Києва – громадянкою В’єтнаму – налагодив міжнародний канал незаконного переправлення вихідців із Південно-Східної Азії.
Загалом до злочинного угрупування входило 10 осіб, серед яких були жителі Черкаської, Київської, Сумської та Закарпатської областей.
Зловмисники діяли за чіткою схемою. Задля конспірації вони використовували зрозумілу тільки їм термінологію. Громадянка В’єтнаму із спільниками формувала групи нелегальних мігрантів у Москві, контролювала їхнє незаконне переправлення через російсько-український державний кордон і таємне доправлення до Києва. Її напарник разом із іншими зловмисниками організовував перевезення нелегальних мігрантів із Києва до Закарпаття та їхнє переправлення через українсько-словацький державний кордон.
Зазвичай нелегалів перевозили вночі заздалегідь обумовленими маршрутами. За один раз із Київщини вантажівкою доправляли у середньому від 20 до 30 іноземців.
До обов’язків працівника міліції входило забезпечення безперешкодного пересування вантажівки з нелегалами територією прикордонної області.
У липні 2007 року у селі Майдан Міжгірського району співробітники СБУ затримали вантажівку. У цьому транспортному засобі переховувалися в спеціально обладнаному тайнику 43 особи – індійці, пакистанці та в’єтнамці, яких супроводжували троє громадян України.
Слідчими УСБУ доведено, що злочинне угрупування протягом чотирьох місяців свого існування переправило через державний кордон майже 200 нелегальних мігрантів.
У ході досудового слідства було встановлено усіх осіб, причетних до цієї протиправної оборудки, у тому числі й працівника міліції.
Ужгородський міськрайонний суд визнав тепер уже колишнього правоохоронця винним за ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч.3 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки.
Усі інші зловмисники були раніше засуджені за ч.1 ст.255 та ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України до різних термінів ув’язнення від трьох до п’яти років позбавлення волі, інформують у прес-службі СБУ.