реклама Делікат

Батько у стані алкогольного сп'яніння застрелив сина, п'яний чоловік побив дружину до непритомного стану, через пиятику матір недогледіла дітей і вони потонули – такі повідомлення міліції ми чуємо щотижня. Через горілку гинуть люди, руйнуються родини, діти лишаються сиротами. Всі ми розуміємо, якого лиха завдає алкоголь, проте продовжуємо пити. Чому, намагалась з'ясувати «Вечірка».

«Алкоголік у сім'ї – це трагедія»

В області офіційно зареєстровано трохи більше 17 тисяч алкоголіків. Це люди, які зверталися по допомогу до обласного наркологічного диспансеру і перебувають там на обліку.

– Багато це чи мало? Для статистики – може, й не дуже багато. Але для кожної родини алкоголік у сім'ї – це трагедія, – каже лікар обласного наркологічного диспансеру Ігор Савон. – Статистика – це люди, залежні від уживання. Але справжня проблема для суспільства – не ці залежні, а ті, які просто, йдучи з роботи, заходять у генделик. Ця категорія більша, вона за нашими стінами. Вони не залежні, але через алкоголь мають скандали у сім'ї, як наслідок – розпадаються родини і діти потрапляють в інтернати. Це п'яні водії, які вчиняють ДТП. Це рішення, які ухвалюються у п'яному вигляді, роботи, виконані п'яними працівниками. Для суспільства це більша проблема, аніж проблема тої невеликої групи людей, яка опинилась у нас.

«Алкоголь – дозволений наркотик»

Головна проблема алкоголізму, на думку лікаря, у тому, що алкоголь – дозволений наркотик.

– Всесвітня організація охорони здоров'я прирівняла алкоголь до психотропних наркотичних речовин. Та ейфорія, яка виникає при алкогольному сп'янінні, за фізіологічними проявами подібна до наркотичної ейфорії. Тому сьогодні вживається термін «алкоголь та інші психотропні речовини». Можна сказати, що алкоголь – легалізований наркотик. Але з наркотиками у нас борються, а алкоголь – навпаки рекламують, – каже лікар. – У найменших селах по кілька барів. У магазинах із алкоголем у нас найкращі полиці. Купити алкоголь, те саме пиво, можна у будь-який час і будь-кому, навіть дитині до 16 років.

– У нас слова «тверезість» немає у словнику. 95 відсотків населення України і області зокрема вживають алкоголь, – обурюється Юрій Оробець, координатор руху «Твереза Україна» у Черкаській області. – Наші діти виростають запрограмованими на те, що всі свята треба святкувати з алкоголем. Якось я проводив тест серед першокласників. Просив їх намалювати, як вони бачать свято, то більшість почала малювали святковий стіл. А на ньому – торт і пляшку. Так само, коли я запитував у дітей, хто куштував дитяче шампанське – то руки піднімали майже всі. А якщо вони в першому класі вже пили дитяче шампанське, то до випускного більшість із них уже будуть залежні від алкоголю. Проблема в тому, що у здоровому способі життя не зацікавлені ані родина, ані держава.

За роботу платять самогонкою

Тетяна Говоркова не один рік була головою села Нова Дмитрівка Золотоніського району. В її родині алкоголіків немає, проте із проблемами односельчан вона знайома.

– Спиваються дуже багато людей. Розпався Радянський Союз, порозпадались колгоспи – і люди опинилися біля розбитого корита. Вони звикли, що їх усім забезпечувала держава, а самі собі ради дати не можуть. Організувати власну справу вони не знають як. Не знають, на чому заробити, як прогодувати родину – і починають пити, – розказує жінка.

Нарікає, що спиваються не тільки безробітні, а й роботящі чоловіки.

– У селі не прийнято людині за роботу платити грішми – у нас дають могорич. Це поняття тягнеться ще з радянських часів і досі залишається проблемою. Через це талановиті чоловіки, як кажуть, «золоті руки», спиваються. Вони допомагають людям, а їм віддячують горілкою, – побивається жінка.

Проблемою є і те, що єдиним відпочинком для людей є випивка.

– Роботи немає, тому кожен намагається якось заробити – чи ті самі овочі виростити, чи корову тримати, щоб щось продати на базарі, зробити якісь закрутки. А це дуже важка робота. Я кілька днів полола город – то увечері не мала сили ні на що. Навіть телевізор не вмикала – не знала, що у світі робиться. А так живуть більшість селян. У людей немає часу навіть телевізор подивитись, газет не виписують, Інтернетом користуватись не вміють. Я недавно приїхала з Феодосії, на морі відпочивала, то мені в селі ніхто не міг повірити, як це я покинула город, закрутки і поїхала. Єдине, що рятує селян – це церква. Хто ще туди ходить – то менше п'ють. А решта безбожно випивкою намагаються зняти із себе стрес буденного життя.

Цифри

231 ДТП сталася 2012 р. в області з вини п'яних водіїв.

198 осіб померло минулого року від причин, безпосеред-ньо пов'язаних з алкоголем. Із них 66 від алкогольної кардіоміопатії, 55 – алкогольної хвороби печінки, 77 – випадкових отруєнь та дії алкоголю.

9340 адміністративних протоколів було складено працівниками міліції за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у скверах, парках, громадському транспорті та інших заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.

171 факт продажу алкогольних напоїв неповнолітнім було виявлено торік. Власників точок оштрафували.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100