Багато років найбільшими комунальними проблемами міста Умані залишається питання забезпечення цілодобовим водопостачанням та стихійний міський полігон. Проблеми, які існують в місті роками, неодноразово ставали улюбленою темою місцевих політиків при завоюванні довіри та отриманні політичних дивідендів, проте за комплексне її вирішення не брався ніхто.
23 липня 2013 року народний депутат України Антон Яценко під час прес-туру, організованого для представників місцевих ЗМІ, продемонстрував, як насправді вирішується питання забезпечення уманчан водою.
Зокрема народний депутат представив журналістам бізнес-план «Розвитку енергоефективності системи водопостачання та водовідведення в м. Умань».
Мета його – переведення системи водопостачання на цілодобовий режим роботи та проведення її зонування (заміна насосів); підвищення надійності роботи, покращення енергоефективності системи та поліпшення якості послуг. Реалізація проекту дасть можливість здійснити заміну трубопроводів водопостачання, напірних та самопливних колекторів системи водовідведення, зменшити втрати води, обсяги споживання електроенергії за рахунок використання енергозберігаючого обладнання,
Також народний депутат спільно із журналістами побував на місті ремонтних робіт, де проводили вріз труби, в результаті чого буде налагоджений стабільний тиск подачі води в мережі багатоповерхових будинків району залізничного вокзалу по вулицях Залізнична, Дерев’янка та Постишева.
Так сталося, що нині місто забезпечене холодною водою лише на 30%, і подається вона кілька разів на добу. Звісно, така ситуація створює некомфортні умови для жителів окремих районів міста Умані. А це – майже 50 тис. жителів міста, які нині отримують воду за графіком – з 6.00 до 9.00 та з 18.00 до 21.00
За словами начальника уманського водоканалу Станіслава Маркова, обладнання водопровідних насосних станцій застаріле, більшість якого термін експлуатації перевищує 30 років. Капітального ремонту потребує лінія очисних споруд, модернізації насосного обладнання.
Нагадаємо, що саме Антон Яценко у квітні цього року на сесії Черкаської обласної ради звернувся до депутатів із проханням виділити кошти для проведення робіт щодо забезпечення цілодобовим водопостачанням жителів Умані. Ініціатива народного депутата була підтримана і необхідні кошти були виділені. Крім того, були виділені кошти і на проведення реконструкції систем водовідведення зношених очисних споруд в Умані.
Ремонтні роботи вже розпочаті. Першим кроком стане встановлення автоматичного водовідведення насосних станцій підвищеного тиску в мережі, що забезпечить оптимально необхідний тиск води в багатоповерхових будинках. Також буде встановлено три насосні станції, які дадуть змогу забезпечити уманчан цілодобовим водопостачанням.
Велику надію на спільну роботу з вирішення багаторічного питання з водою покладає народний депутат на КП «Уманьводоканал». Саме тому Антон Яценко зустрівся із працівниками підприємства та представив їм план робіт, необхідних для забезпечення уманчан цілодобовим водопостачанням. Саме вони будуть здійснювати пусконалагоджувальні роботи.
Працівники водоканалу поділилися з депутатом і проблемами. На підприємстві декілька місяців не виплачували заробітну плату, проте після втручання народного депутата заборговані кошти людям повернули.
Зустрівся народний депутат із головами ОСББ та з представниками вуличних комітетів міста Умань, яким розповів про свою роботу, спрямовану на покрашення житлово-комунального господарства міста.
Побував Антон Яценко і в районі Східному, де зустрівся із його мешканцями, які найбільше страждають від уманського сміттєзвалище, що періодично горить.
– На жаль, ця проблема не проста, адже полігон давно потребує переоснащення, оскільки експлуатується із 1944 року. Проте ми розробили план із ліквідації надзвичайної ситуації, яку створює полігон, коли відбувається періодичне загорання, – зазначає Антон Яценко.
Зокрема, народний депутат забезпечив роботу спецтехніки, яка провела технологічну обробку полігону та ліквідувала загорання. Також за його вказівкою прийнято термінові міри зі створення умов для оперативного гасіння загорання у випадку його можливого нового утворення. Зокрема, досягнуто домовленості із Уманським водоканалом про використання резервної свердловини, що дасть можливість ліквідувати локальні займання.
Під час зустрічі з жителями мікрорайону Антон Яценко розповів їм про найближчі плани з ліквідації полігону. А заплановано здійснити огородження території полігону, заасфальтувати доріжки та майданчики для транспорту з врахуванням планування карт відходів, облаштувати електрозабезпечення та вагової, встановити металеві «улавлювателів» по периметру полігону і облаштування дизбар’єру при виїзді.