Руїну на Черкащині не подолано: в недобудованій споруді, призначеній для розміщення там муфельної печі, ростуть висотою з людський ріст коноплі, а сама піч вже не перший рік стоїть на сонці і вкривається іржею…
Торік в цій будівлі мала бути введена в експлуатацію муфельна піч…
Через непроведення Головним управлінням Державної казначейської служби України в Черкаській області платежів із будівництва муфельної печі для утилізації біологічних відходів у місті, завершення будівництва цьогоріч може зірватися. Про це зазначають у генпідрядній організації – ЗАТ «АТП-2361»
– У 2012 році ми на 99% збудували «коробку» для самої муфельної печі й на 60% виконали роботи по пожежному резервуару. Вся робота склала 374 тисячі гривень. Опісля роботи не проводилися в зв’язку з відсутністю коштів. Коли кошти надійдуть, ми в той же момент готові стати до виконання робіт. Якщо кошти надійдуть, думаю, ми зможемо до нового року завершити роботи. Але важливо, щоб кошти надходили рівномірно, а не так, як торік, коли ми виконали роботи, а кошти надійшли лише в квітні цього року, – говорить виконроб генпідрядної організації Станіслав Переметчик.
Недобудоване приміщення для муфельної печі сьогодні заростає бур’янами. А казначейство зволікає з проплатами за виконання будівельних робіт
А ось і пожежний резервуар, якого ледь видно за бур’янами
Цікаво, що муфельна піч належить до об’єктів обласної програми «Будуємо нову Черкащину». У 2012 році піч мала бути введена в експлуатацію. Про це «Прочерку» повідомила депутат обласної ради Любов Майборода, яка вже не перший рік б’є на сполох. Медик за фахом, вона переконана, що відсутність муфельної печі в Черкасах шкодить усім черкащанам.
– У місті щоденно утворюється понад 100 кілограмів біологічних відходів: кров, харкотиння, частини тіла, плацента тощо. Законний спосіб їх утилізації – спалювання в муфельній печі. У більшості обласних центрів такі печі є. У Черкасах такі відходи закопуються на територіях медичних закладів, а це призводить до поширення інфекційних захворювань, таких як СНІД, вірусний гепатит, – зазначає Любов Майборода.
За її словами, в Черкаси таки купили муфельну піч за 380 тисяч гривень. Проте вона досі не встановлена через постійне блокування Держказначейством платежів. Депутат переконана, що причина у небажанні влади контролювати ситуацію.
– Кошти з місцевих бюджетів надходять у Київ де ними закриваються соціальні дірки. Тому Держказначейство і зволікає з проведенням оплат по таким важливим об’єктам. Але кошти є! І їх треба використовувати на потреби людей! Міські голови повинні подавати в суд за таких умов! А депутати місцевих рад ставити питання про зняття з займаних посад керівників казначейства! Бо що ж це виходить? Гроші є на рахунках, але вони блокуються казначейством! – заявляє Любов Майборода.
Депутат нагадує, що при будівництві нового обласного діагностичного центру було освоєно за півроку 80 мільйонів. На виконання ж робіт по об’єкту «Муфельна піч» ще потрібно трохи більше 629 тисяч гривень. Поки що ж сама муфельна піч стоїть під сонцем на території бази ТОВ «Черкасиміськбуд».
Муфельна піч, закуплена свого часу, за словами Майбороди, начальником Головного управління капітального будівництва Черкаської ОДА Борисом Євминою, який нині працює заступником мера Черкас
Любов Майборода бідкається, що закуплена муфельна піч через неналежні умови зберігання може стати купою металобрухту
Погода впливає на муфельну піч...
– Складається враження, що в управлінні капітального будівництва черкаської ОДА головним завданням було закупити піч. А як вона функціонуватиме, то вже інше питання. І мене дивує позиція начальника обласного управління охорони здоров’я Володимира Брожика, зусилля якого направлені на гігантоманію – будівництва всіляких новобудов. Але ж ми не маємо муфельної печі та й дорога до місця, де вона має бути, розбита, – говорить Любов Майборода.
Цікаво, що в кошторисі не передбачені роботи по облаштуванню дороги.
Це - краща ділянка шляху на дорозі до місця, де має працювати муфельна піч...
Передбачено лише облаштування території, що складає 0,4 га побіля муфельної печі.
Сьогодні депутат Любов Майборода планує звернутися до прокуратури, щоб вона розібралася з освоєнням коштів на будівництво муфельної печі.
реклама
Коментарі
Вы ж договаривайте до конца. Кто ж нами правил с 2004 по 2010-й во главе с лидером большинства в областной раде Майбородой. Муфельную печь начали тогда ж строить и что имеем сегодня? А вспомните как они 5 лет тужились чтобы достроить и так не достроили областную детскую больницу. А недостроенный музей Шевченка в Каневе, маеток Б.Хмельницкого в Чигирине, Вас тогда припадки и жахи не мучили?
Стрічка RSS коментарів цього запису