Руїну на Черкащині не подолано: в недобудованій споруді, призначеній для розміщення там муфельної печі, ростуть висотою з людський ріст коноплі, а сама піч вже не перший рік стоїть на сонці і вкривається іржею…
Через непроведення Головним управлінням Державної казначейської служби України в Черкаській області платежів із будівництва муфельної печі для утилізації біологічних відходів у місті, завершення будівництва цьогоріч може зірватися. Про це зазначають у генпідрядній організації – ЗАТ «АТП-2361»
– У 2012 році ми на 99% збудували «коробку» для самої муфельної печі й на 60% виконали роботи по пожежному резервуару. Вся робота склала 374 тисячі гривень. Опісля роботи не проводилися в зв’язку з відсутністю коштів. Коли кошти надійдуть, ми в той же момент готові стати до виконання робіт. Якщо кошти надійдуть, думаю, ми зможемо до нового року завершити роботи. Але важливо, щоб кошти надходили рівномірно, а не так, як торік, коли ми виконали роботи, а кошти надійшли лише в квітні цього року, – говорить виконроб генпідрядної організації Станіслав Переметчик.
Цікаво, що муфельна піч належить до об’єктів обласної програми «Будуємо нову Черкащину». У 2012 році піч мала бути введена в експлуатацію. Про це «Прочерку» повідомила депутат обласної ради Любов Майборода, яка вже не перший рік б’є на сполох. Медик за фахом, вона переконана, що відсутність муфельної печі в Черкасах шкодить усім черкащанам.
– У місті щоденно утворюється понад 100 кілограмів біологічних відходів: кров, харкотиння, частини тіла, плацента тощо. Законний спосіб їх утилізації – спалювання в муфельній печі. У більшості обласних центрів такі печі є. У Черкасах такі відходи закопуються на територіях медичних закладів, а це призводить до поширення інфекційних захворювань, таких як СНІД, вірусний гепатит, – зазначає Любов Майборода.
За її словами, в Черкаси таки купили муфельну піч за 380 тисяч гривень. Проте вона досі не встановлена через постійне блокування Держказначейством платежів. Депутат переконана, що причина у небажанні влади контролювати ситуацію.
– Кошти з місцевих бюджетів надходять у Київ де ними закриваються соціальні дірки. Тому Держказначейство і зволікає з проведенням оплат по таким важливим об’єктам. Але кошти є! І їх треба використовувати на потреби людей! Міські голови повинні подавати в суд за таких умов! А депутати місцевих рад ставити питання про зняття з займаних посад керівників казначейства! Бо що ж це виходить? Гроші є на рахунках, але вони блокуються казначейством! – заявляє Любов Майборода.
Депутат нагадує, що при будівництві нового обласного діагностичного центру було освоєно за півроку 80 мільйонів. На виконання ж робіт по об’єкту «Муфельна піч» ще потрібно трохи більше 629 тисяч гривень. Поки що ж сама муфельна піч стоїть під сонцем на території бази ТОВ «Черкасиміськбуд».
– Складається враження, що в управлінні капітального будівництва черкаської ОДА головним завданням було закупити піч. А як вона функціонуватиме, то вже інше питання. І мене дивує позиція начальника обласного управління охорони здоров’я Володимира Брожика, зусилля якого направлені на гігантоманію – будівництва всіляких новобудов. Але ж ми не маємо муфельної печі та й дорога до місця, де вона має бути, розбита, – говорить Любов Майборода.
Цікаво, що в кошторисі не передбачені роботи по облаштуванню дороги.
Передбачено лише облаштування території, що складає 0,4 га побіля муфельної печі.
Сьогодні депутат Любов Майборода планує звернутися до прокуратури, щоб вона розібралася з освоєнням коштів на будівництво муфельної печі.
реклама
Коментарі
Вы ж договаривайте до конца. Кто ж нами правил с 2004 по 2010-й во главе с лидером большинства в областной раде Майбородой. Муфельную печь начали тогда ж строить и что имеем сегодня? А вспомните как они 5 лет тужились чтобы достроить и так не достроили областную детскую больницу. А недостроенный музей Шевченка в Каневе, маеток Б.Хмельницкого в Чигирине, Вас тогда припадки и жахи не мучили?
Стрічка RSS коментарів цього запису