Про престиж освіти, про створення банку, де б видавалися кредити на навчання, про «штампування дипломів», про бідність та написання промов до глибокої ночі говорив сьогодні, 17 лютого, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перебуваючи з робочою поїздкою у нашому краї з нагоди 90-річчя Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького.
Урочистості проходили в ПК «Дружба народів», де зібралися викладачі, студенти та випускники вузів. Присутні згадали історію університету, його випускників. Окремо згадали і ректорів, що керували закладом. Високі слова говорив нинішній ректор університету Анатолій Кузьмінський: про «нелегкий, але плідний і переможний шлях»
Не менш високі слова говорив і спікер парламенту Володимир Литвин. У своєму виступі він зауважив, що 90-річчя ЧНУ ім. Б. Хмельницького «має особливе забарвлення і загальнодержавний вимір».
– Маємо виняткову нагоду для постановки питання щодо ролі інтелекту та місця університетів як його основних виробництв і носіїв у сьогоденні і майбутньому української нації, – сказав гість з Києві.
Пізніше, на прес-конференції для журналістів Володимир Литвин зізнався, що писав промову до третьої години ночі.
На прес-конференції спікер парламенту також розповів про випробування, які очікують українські університети.
– У найближчі роки університети надзвичайно сильно конкуруватимуть між собою, зважаючи на зменшення чисельності випускників. Але в Черкаському національному університеті база є, – заспокоїв він присутніх, але, разом з тим, зауважив, що в Україні не так вже й мало університетів: Ми в цьому плані разом взяту Європу обігнали. Але непотрібне нам просто штампування дипломів, які нікому непотрібні. Потрібен виважений підхід до цього питання. От у Черкасах 7 вузі 3-4 рівня акредитації. А що вони робитимуть завтра? Уже сьогодні конкурсу в вузи немає. Навіть такі університети, як Київський національний університет імені Тараса Шевченка (за винятком спеціальностей, що можна порахувати на пальцях однієї руки) відчуває брак студентів.
Разом з тим, на думку Володимира Литвина, саме якісна освіта може побороти бідність.
– З бідністю треба боротися сучасністю, а саме – якісною освітою. Люди, які мають якісну освіту в сучасному світі (і далеко не завжди нашу освіту), завжди успішні у житті! – запевнив він присутніх.
У контексті розмови про реформу освітньої галузі, Володимир Литвин зауважив, що Україні треба відмовитися від системи платної освіти за рахунок батьків. На його переконання, система платної освіти за рахунок батьків породжує безвідповідальність і в багатьох випадках розбещеність. Тож держава повинна давати кредити на навчання громадянам.
– Я вважаю, що треба створювати банк відповідний або один з діючих банків робити оператором у цьому плані. Є бажання навчатися? Держава дає тобі кредит і вчись. Таким чином держава стимулює мізки, без яких вона не матиме перспективи, – зазначив Володимир Литвин. – А випускник повинен знати, що протягом 10-20 років він платитиме відрахування у відповідний банк. І не треба буде з батькам і викладачам стояти з батогом перед студентами. Так увесь світ живе. А ми весь час хочемо винайти велосипед, – сказав він, однак зауважив: Головне за цими новаціями не поховати фундаментальну школу, яку ми з вами мали.
Цікаво, що на урочистості до ПК «Дружба народів» представники університету встановили стенд «Наукові здобутки викладачів університету». Серед книг впадала у вічі одна книга, де золотими буквами було витиснуто: «Життєві шляхи родини Тулубів».
«У виданні здійснена спроба спроба фотографічної і текстової реставрації життєвих шляхів славної родини: від кирило-мефодіївця Олександра Даниловича Тулуба до його не менш славної онуки Зінаїди Павлівни Тулуб, відомої письменниці, людини трагічної долі», – повідомлялося на першій сторінці книги. Тут-таки, під фотографією губернатора Черкащини зазначалося, що видання здійснене за сприяння голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба. Автори книги – А. Кузьмінський та В. Поліщук – теперішній і колишній ректори університету-ювіляра.
реклама
Коментарі
Не гарячкуйте. Наскільки я розумію,Поліщук написав реальне дослідження про реально чудову письменницю Зінаїду Тулуб, авторку "Людоловів". А як з неї зробити "родичку" губернатора - потурбувався Кузьмінський. Тому вони й співавтори "епосу"
Стрічка RSS коментарів цього запису