Громадянська мережа «Опора» підсумувала, як на Черкащині відбулася вступна кампанія до вищих навчальних закладів, що тривала з 1 липня по 10 серпня.
У Черкасах цього року спостереження проводилось у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького та Черкаському державному технологічному університеті.
Цьогоріч предметом спостереження «Опори» стала робота приймальних комісій, організація та проведення творчих конкурсів, а також безпосередньо сам процес зарахування абітурієнтів до ВНЗ. Окрім цього, спостерігачі також надавали допомогу та консультацію щодо проблемних питань, з якими до них звертались абітурієнти.
Основними тенденціями цьогорічної вступної кампанії у Черкаській області є покращення системи подання електронних заяв та роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБПО) та збільшення кількості поданих заяв у електронній формі (близько 35% цього року проти 15% минулорічних).
Винятком стала ситуація в Черкаському медичному колежі, коли абітурієнти та їхні батьки скаржились, що в приймальній комісії під час подачі документів з них вимагали гроші у розмірі 25 грн. Цю суму потрібна було сплатити нібито на оформлення документів, але не через банк чи касу, а просто на місці готівкою. Пересвідчившись у цьому особисто, представники «Опори» надали розголосу цьому факту в ЗМІ. Крім того, спостерігачі надіслали листа до Міністерства освіти і науки з проханням розібратись у ситуації. Після цього, зі слів абітурієнтів, вимагання грошей припинилось.
Окрім цього випадку, інших скарг на дії приймальних комісій від абітурієнтів не надходило.
Ще одним проблемним питанням стало те, що деякі абітурієнти, подаючи заяви у електронній формі, не знали, що в такому випадку, маючи право на позаконкурсний вступ, вони втрачають його. У результаті цього їм доводилось писати заяви з проханням відмінити їх електронні заяви та подавати документи власноруч, що створювало деякі незручності.
Цього року, так само як і минулого, виші дозволили представникам «Опори» спостерігати за проведенням творчих конкурсів. Жодних порушень чи зловживань у процедурі проведення творчих конкурсів зафіксовано не було. Так само не було й скарг від абітурієнтів. Відповідно до опитування абітурієнти ставляться досить позитивно до творчих конкурсів, особливо відзначають те, що є можливість завчасно підготуватись до випробування, оскільки на сайті вишів розміщені програми випробувань.
Крім того, з боку ВНЗ були виконані усі необхідні вимоги на етапі зарахування. Рейтингові списки формувались відповідно до п. Умов прийому, рейтингові списки на стендах та сайтах ВНЗ оприлюднювались вчасно. Скарг від абітурієнтів на дії приймальних комісій не надходило.
Коментарі
Да бросьте Вы! По 25 гривен собирают разве что действительно на канцпринадлежно сти, там разве что секретарша домой полпачки бумаги утянет... Непорядок, канешна ,взгреть надо, но без фанатизма. Гнать с работы и сажать надо за тыщи баксов за незаконное зачисление! И за тыщи гривен на "благотворительн ость".
Ясно пока что одно: Опора этого не заметила
Стрічка RSS коментарів цього запису