Українська вишиванка стала найпопулярнішим товаром на черкаському шкільному базарі, що розташований на площі 700-річчя. Сорочки вишиті як гладдю, так і хрестиком. Переважає машинна вишивка.
Тут і вишиті маки, і ромашки з калиною. Коштують від 62 до 400 гривень, залежно від якості матеріалу та складності вишивки.
– Сорочок є стільки, що задовольнять будь-який смак, – запевняє продавчиня Наталя. – Учора я продала п’ять вишиванок: чотири – для дівчаток, а одну – хлопчачу.
За словами пані Наталії, попит на вишиванки щороку зростає, тож вона не виключає, що вже скоро українки зовсім відмовляться від звичайних блузок.
До продавця підходить молода жінка з донечкою. Вони підбирають вишиванку для свята першого дзвоника.
– Мені завжди подобалися вишиванки, тому я навіть і не думала про білу блузку. Одразу вирішили, що купимо вишиванку і класичну спідничку для шкільної лінійки, – говорить вона.
Утім, поки що не втрачають своєї популярності і традиційні сорочки та блузки. У цьому переконує «Прочерк» продавчиня Тамара.
– У нас більший вибір для хлопчиків: теніски, сорочки. Кольори, які забажаєте. Ціна від 70 і вище, – говорить і показує товар жінка.
Цього року особливу увагу черкаські батьки звертають на поставу дітей, каже продавчиня портфелів Анна.
– Фраза «дешево і сердито» актуальна і досі, однак батьки вже починаються акцентувати, чи ортопедична спинка, чи ні. Зазвичай все ж таки беруть звичайні рюкзаки. А буває, що діти просять батьків купити сумки на одне плече, але ті відмовляються, – зазначає Анна.
Щодо канцелярії, то тут, традиційно, переважають товари із зображенням героїв мультсеріалів: «Маша і ведмідь», «Тачки», «Губка Боб», «Kitty» тощо.
Аби заманити більше покупців, деякі продавці вдаються до акцій.
– Які б ціни не були, але батьки будуть скуповувати дітей до школи, – констатує продавчиня Алла. – Звісно, хотілося б кращого, але що поробиш.