На Черкаському ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM пофарбували споруду для охолодження води (градирню). Це – лише частина запланованого обсягу робіт у цеху водопостачання і промислової каналізації (ВПіПК), йдеться на сайті підприємства.
Над «зовнішністю» градирень почали працювати минулого року. Тоді свій колір змінили по дві споруди на водообіговних циклах №3 та №9. У 2013 році пофарбують чотири градирні на водообіговому циклі №5. Основною метою цих заходів є захист металоконструкцій від корозії та поліпшення естетичного вигляду споруд.
– Фарбуванню градирні, яке триватиме близько місяця, передують її відключення та осушення, – зауважує майстер дільниці цеху ВПіПК Андрій Прокопенко. – Ми дотримуємось визначених норм. Підготовчі роботи необхідно виконати так, щоб не порушився технологічний процес. Лише після відповідного алгоритму дій можна буде оформити наряд-допуск.
У підготовці споруди до фарбування бере участь бригада слюсарів аварійно-відновлювальних робіт (АВР). Нікіта Соколовський працює на підприємстві четвертий рік. Серед його обов’язків – ремонт насосів та обслуговування градирень.
– Ми вже злили й перекрили воду. Конструкція готова для подальшої чистки, – говорить слюсар. – По завершенню передамо об’єкт підрядникам.
Антикорозійними роботами цех не обмежиться. Восени, коли зменшиться навантаження на градирні, фахівці ВПіПК проведуть ремонт двох вентиляторів, які вже відпрацювали свій ресурс.
– Протягом двох-трьох місяців ми замінимо гідромуфти, редуктори та електродвигуни. Капітальний ремонт проводитиметься на третьому й на п’ятому водообіговому циклах – по одному вентилятору на кожному, – говорить начальник цеху ВПіПК Олександр Сандецький. – У результаті ми отримаємо більш сучасне обладнання. Підтримання температурного режиму, визначеного технічним регламентом, – одне із основних завдань у водообіговому циклі.
Неподалік від градирень розташований корпус №271, де зараз ремонтують покрівлю. Пізніше, за словами начальника цеху, тут встановлять нові вікна. Вже навіть тендер провели. До речі, саме в цій будівлі цілодобово функціонує насосна станція водообігового циклу №5. Її потужність становить більше 300 тис. м3 води на добу. Роботу насосів постійно контролюють фахівці цеху. Машиніст насосних установок Наталія Вергелес працює тут з 1996 року.
– У нас дуже відповідальна робота. Постійно слідкуємо за показниками роботи обігового циклу: тиском, температурою, рівнем води в резервуарах. Крім того, перевіряємо параметри техпроцесу на обладнанні в машинному залі, – зауважує Наталія Петрівна.
Як зазначив Олександр Сандецький, цех ВПіПК сформував попередній план капремонтів на 2014 рік. Одним із проектів є продовження заміни мережі пожежо-господарського водопостачання, що сприятиме стабільній подачі води у виробничі цехи, підвищенню рівня пожежної безпеки на об’єктах акціонерного товариства, зниженню рівня аварійності водних магістралей.
Нагадаємо, протягом 2005-2011 років на підприємстві було реконструйовано 9,5 км водних «артерій».
Довідка
Цех водопостачання і промислової каналізації є самостійним структурним підрозділом підприємства з 1970 року. Він забезпечує річковою, оборотною, пожежо-господарською водою всі цехи товариства, а також організовує відведення виробничих і побутових стоків. На балансі цеху перебуває 20 будівель, 35 споруд, 224 км підземних комунікацій, які обслуговують 95 працівників.
реклама
Коментарі
1. неправда.
2. неужели завидно?
Стрічка RSS коментарів цього запису