реклама Делікат

Мама другокласника з Черкас Ірина заплатила 1200 гривень внеску, які вимагали в школі, пише «Сегодня».


– Ми торік не здали 1000 грн внеску. У підсумку, скільки б не займалися, вищі оцінки дитині ставили дуже рідко, а наші запитання ігнорувалися. Цього року потрібні 1200 грн ми вже заплатили, – розповіла черкащанка Ірина.

Вчителі ж у внесках не бачать нічого дивного.

– Ми вже зібрали гроші на зошити для першокласників. Батьки здали по 60 грн, – каже вчителька молодших класів Юлія Матирко з Корсуня-Шевченківського. – Держава копійки виділяє, їх вистачає на 10% від усіх потреб. Учителі й собі все самі купують – від ручок до наочних матеріалів.

Обов'язкові внески – поза законом, нагадують у Міносвіти.

– Скаржитися потрібно, якщо внесок не проходить через спеціальний благодійний фонд і розрахунковий рахунок, або якщо його примушують здавати, – каже директор Департаменту середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько. – До нас надходить багато дзвінків на гарячу лінію. Бувають унікальні випадки: днями мама поскаржилася, що в них відмовляються приймати внесок. Найчастіше скаржаться, звичайно, на зворотне.

– Якщо доведено, що внески вимагали, це кримінально карається, – підкреслює координатор руху«Студзахист» Андрій Черних. – Я отримую багато скарг від батьків. 1000 грн – це занадто.

реклама

Коментарі  

 
-2 #29 Справедливость 27.08.2013 20:53
Скажите, неужели так тяжело писать корректно, как просит редакция, и, что самое главное, от своего собственного имени, не подписываясь вымышленным? Легко увидеть в чужом глазу соломинку? Напишите лучше о себе всю правду! Прокуратуре тогда точно будет чем заняться!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #28 Частнікова 23.08.2013 12:33
Цитую Патлань:
Все правильно. В Черкасах благодійну допомогу в дитсадках запровадили саме за часів мерства Одарича. Може у Вашому дитсадку гроші платять через банк, а в деяких інших дитсадка - готівкою. В дитсадку №74 Лісова пісня директор П... постійно гроші з батьків збирає готівкою сама або через вихователів.

Директор дитсадка №74 Лісова пісня П... ще собі забирає частину зарплати деяких працівників. директорка дитсадка №74 П.... - ж*довка, брехуха, корупціонерка та зл*чиниця.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #27 Патлань 22.08.2013 22:54
Цитую observator:
Цитую ЛеБурже:
А я слышал что ни в одном детском садике без начального взноса не принимают. Ау Прокуратура :lol:

Я младшего в садик отдавал ещё при Волошине - не платил ничего. Внуков в садик отдавал уже при Топчий - взнос 300 грн. с ребёнка на р/с. НИКАКОЙ д*ри с наличными. Причём с неимущих - 90 грн. в рассрочку на 3 месяца по 30 грн. Помочь с уборкой территории, ремонтом мебели - случалось, просили. Игрушки в группу собирали. Может, садик неправильный?

Все правильно. В Черкасах благодійну допомогу в дитсадках запровадили саме за часів мерства Одарича. Може у Вашому дитсадку гроші платять через банк, а в деяких інших дитсадка - готівкою. В дитсадку №74 Лісова пісня директор П... постійно гроші з батьків збирає готівкою сама або через вихователів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #26 Вася 22.08.2013 21:12
Ну, любі мої діточки та батьки школи №9, готуйте на 1 вересня по-більше грошенят. Тепер керує школою Топчій - відома к*рупціонерка та зл*дійка в Черкасах, тож "поимеют вас всех" в плані грошених тепер по повній. Але не журіться, краще - в прокуратуру та УБЕЗ зверніться, якщо .... Топчій вимагатиме від вас грошей. 8)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #25 Шевчик 22.08.2013 20:29
Цитую Б...:
В дитсадку 74 в Соснівці директорка П... постійно збирає гроші з батьків як благодійну допомогу та співробітників цього закладу примушує собі на дні народження та 8 березня купувати золоті прикраси та білетики та попсу. А в цьому році ще й з батьків дитсадка гроші зібрали на абонент в салон краси для П.... На додачу П... іншим керівникам дитсадків говорить робити, як вона робить.

В дитсадку №74 "Лісова пісня" директор цього закладу П.... запровадила постійні збори коштів з батьків: щомісяця 50-70 гривень за кожну дитину (всього - 200 дітей), які сплачуються готівкою вихователям, та при зарахуванні дитини - 300-500 гривень (деякі батьки навіть 1-2 тисячі гривень платять при зарахуванні), які сплачуються готівкою самій директрисі П...... На дверях груп дитсадка №74 висять позорні списки тих батьків, які за місяць не здали грошей. В цьому дитсадку благодійну допомогу всі батьки здають обов"язково. Куди директорка діває ці гроші - невідомо.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #24 observator 22.08.2013 18:37
Цитую ЛеБурже:
А я слышал что ни в одном детском садике без начального взноса не принимают. Ау Прокуратура :lol:

Я младшего в садик отдавал ещё при Волошине - не платил ничего. Внуков в садик отдавал уже при Топчий - взнос 300 грн. с ребёнка на р/с. НИКАКОЙ д*ри с наличными. Причём с неимущих - 90 грн. в рассрочку на 3 месяца по 30 грн. Помочь с уборкой территории, ремонтом мебели - случалось, просили. Игрушки в группу собирали. Может, садик неправильный?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #23 Аліна 22.08.2013 18:22
Цитую Моня:
Заяви про порушення треба надавати у правоохоронні органи у письмовій формі. Анонімки не розглядаються. Цікаво буде хтось хоробрим із батьків? А то все слова, слова, слова ....

Ну да, як порушити кримінальну справу на підставі інформації в пресі про нібито погрози дружині Одарича, то прокуратура, де працює подружка дружини Одарича, швидко спрацювала - на наспупний день відкрила провадження. А от як розслідувати факти здирництва грошей в школах, то прокуратура не поспішає! А навіщо? Інтереси Одарича та Топчій досі лобіюються в місцевій прокуратурі, де раніше працював адвокат Одарича - Кудрявцев на посаді заступника начальника відділу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #22 observator 22.08.2013 18:16
Цитую ЛеБурже:
Обсерватор у тебе ребенок случайно в школу не ходит?

Ходит. И деньги сдаём. И на собраниях директор отчитывается о расходовании общешкольного фонда - до копеечки. А классный фонд вообще в руках родительского комитета - САМИ всё решаем. И опять -таки: контроль за каждой копейкой. А когда в классе были близнецы из многодетной семьи - с них денег не брали, за них все остальные сбрасывались.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #21 Т... 22.08.2013 18:06
Цитую ЛеБурже:
А я слышал что ни в одном детском садике без начального взноса не принимают. Ау Прокуратура :lol:


По закону у нас освіта в державних закладах безкоштовна. А те, що за часів мерства Одарича в школах та дитсадках була запроваджена корумпована схема здирництва добровільно-примусової благодійної допомоги, яка проходить через руки керівників цих закладів (через банківські рахунки закладів проходить незначний відсоток коштів), то оце - привід для розслідування УБЕЗ та прокуратурою. Чи на вашу думку, гроші, які збирають в дитсадках та школах, повинні залишатися в кишенях директорів дитсадків та шкіл? Хороший заробіток. До всього ж неоподаткований . так що не треба маніпулювати фактами.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #20 ЛеБурже 22.08.2013 17:58
Цитую observator:
Цитую Б...:
Цитую Яровенко:
Так, деякі керівники дитсадків конкретно піднялися за часів здирництва благодійної допомоги: ремонти собі поробили в квартирах, машини купили, кожен день нові наряди вдягають та зачіскі і манікюри нові роблять.

В дитсадку 74 в Соснівці директорка П... постійно збирає гроші з батьків як благодійну допомогу та співробітників цього закладу примушує собі на дні народження та 8 березня купувати золоті прикраси та білетики та попсу. А в цьому році ще й з батьків дитсадка гроші зібрали на абонент в салон краси для П.... На додачу П... іншим керівникам дитсадків говорить робити, як вона робить.

Ау, ПРокуратура!

А я слышал что ни в одном детском садике без начального взноса не принимают. Ау Прокуратура :lol: