Брат і сестра роками не можуть поділити батьківську хату, що лишилася у спадок. Безсилі навіть судові виконавці та міліція, інформують «Вечірні Черкаси».
Суперечка про розподіл будинку та земельної ділянки, що виникла між черкащанами Тетяною Кузякіною та її рідним братом Володимиром Салапатовим, триває вже сім років. Пані Тетяна не може оселитися у власній частині домоволодіння, незважаючи на рішення суду та втручання правоохоронців.
– Наша мати померла у 2006 році, залишивши нам із братом у спадок будинок на вулиці Хрещатик. Спочатку брат надав мені дві маленькі кімнати, тоді як мені належить майже половина будинку. Сердився, що в нас спільний коридор, спільні двері. Я не захотіла жити в таких умовах і вимагала свою законну половину, проте брат не захотів нічого віддавати. Тому мені довелося подати позов до суду, – розповідає Тетяна Кузякіна.
Відтоді жінка могла потрапити до дому лише з дільничним інспектором. Сім років поспіль вона зупиняється то в готелях, то в родичів, коли приїжджає до Черкас. Сама ж зараз проживає у Росії, а в Україну приїжджає на період відпустки.
Соснівський районний суд задовольнив позов Тетяни Кузякіної. Однак її брат подав апеляцію, яку теж програв. Потім подав касаційну скаргу на попередні рішення до Вищого спеціалізованого суду України. Однак і там апеляційну скаргу відхилили, а рішення першої інстанції визнали законним. Але перемогу жінці віддали лише на паперах: досі вона не може потрапити додому.
Судові виконавці стверджують: щоб примусово надати частину домоволодіння, яке належить Тетяні Кузякіній, вони мають зайти у приміщення і розділити майно згідно з рішенням суду. Але брат до хати нікого не пускає – ні виконавчу службу, ні міліцію.
– Навіть якщо стукати у хвіртку, телефонувати, він усе одно не впустить. Робить вигляд, що його немає вдома. Він навіть замінив замки й обніс паркан колючим дротом, щоб я не могла потрапити до хати! – обурюється Тетяна Іванівна.
Через сімейну суперечку і сусіди на вухах.
– Я бачила та чула не один раз, як наш сусід перешкоджав своїй сестрі увійти на подвір’я будинку. Вона стукала у хвіртку, але він умисно її не впускав, – розповідає сусідка Валентина Кулик.
Проте брат Тетяни Іванівни, Володимир Салапатов, іншої думки. Каже, що вся справа – у жадібності сестри до грошей.
– Мені соромно, що рідна сестра так зі мною обходиться. Я пропонував викупити її частину, але вона просила чималу суму – 50 тисяч доларів, тоді як увесь будинок, за експертною оцінкою, коштує 55 тисяч доларів. Тому й ходить по судах, – зазначає Володимир Іванович. – Одного разу навіть перестрибнула паркан, тож довелося її вигнати. Були випадки, що приходила, поки мене не було вдома, після чого із будинку зникали деякі речі. Довелося замінити замки на вхідних дверях.
Про те, чому він не виконує судове рішення, чоловік стверджує, що у всьому винні виконавці, які допустили у виконавчих діях порушення, тому він подав на їхні дії скаргу і чекає чергового судового розгляду.
Майже кожен другий судовий позов, пов’язаний із поділом майна, виникає між сторонами, що перебувають у родинних стосунках. Брат не може поділити успадковане майно з сестрою, розлучені чоловік та дружина не можуть поділити нажите – такі випадки трапляються найчастіше, каже юрист Руслан Дмитренко.
– У цьому випадку, згідно з рішенням суду, Кузякіна має беззаперечне право на доступ до власної частини будинку. Якщо брат не допускає її, то вона може вимагати через суд права на примусове проникнення в свою частину домоволодіння. Окрім цього, вона має право продати свою частину будинку і земельної ділянки, – зазначає Руслан Дмитренко.
реклама