Мешканці однієї з багатоповерхівок Черкас бояться випускати своїх дітей на дитячий майданчик біля будинку. Одна з мешканок постійно обзиває дітей та кидає в них усім, що трапиться під руку. Як чинити з неадекватними сусідами, з'ясовували «Вечірні Черкаси».
– Це щось страшне, вона визирає з вікна і обкладає дітей на ігровому майданчику такими матюками, що нема чим крити! – обурюється мешканка будинку Ірина Шкарбан. – А одного разу навіть скляними пляшками кидалася по дітях! Може вилити відро з водою. Але ж це діти, і бавляться вони у спеціально відведеному місці і не в пізній час! Говорити з нею неможливо. Коли приїздить «швидка», робить висновок, що вона нормальна. Правоохоронці розводять руками. Донька ж тільки сміється з нас, коли подеколи приїздить в Україну.
Мешканці вже й підписи збирали на її виселення, однак справа ця, схоже, безперспективна.
– У неї всі алкоголіки і наркомани – так вона мешканців будинку й обзиває. Особливе загострення наступає вночі: вона чимось лупить по трубах, не даючи нікому спати. Це вона робить, бо їй здається, що хтось шумить, шле мені про це есемески, хоча насправді у під'їзді тихо і, крім неї, не шумить ніхто. Кинулася на одного з сусідів із качалкою, він її відштовхнув, то вона подала на нього заяву в міліцію, хоча це порядний, нормальний чоловік, – розповідає голова правління ОСББ «Шериф» Михайло Овдій. – Мешканці вже й підписи збирали, і до дільничного зверталися, і до начальника Соснівського райвідділу міліції, однак нічого вдіяти не змогли. Недавно вона найняла людей, які спиляли кілька абрикос біля дитячого майданчика.
Донька горе-пенсіонерки живе в Чехословаччині. Торік мешканці будинку намагалися поговорити з нею, адже виселити з будинку її можна тільки за її згодою. Сусіди вже думали провести загальні збори і внести до суду клопотання про примусове виселення. Однак донька лише відмахується, мовляв, «ви спочатку зробіть, а я подивлюся». Так пенсіонерка і продовжує жбурляти у дітей пляшками через вікно та носити бездомних котів на спільний коридор.
Згідно з даними МОЗ, в Україні за останнє десятиліття побільшало людей, які все частіше впадають у депресію від нелегкого життя. «Інвалідів через нерви» стало більше на понад 8 тисяч людей.
Найпоширенішою причиною розладів лікарі називають тривогу і депресію через труднощі з роботою. А традиція приправляти біду горілкою тільки породжує нові болячки. Найчастіше українці страждають від ігроманії, залежності від інтернету та депресії – здебільшого через постійні стреси, труднощі з працевлаштуванням або втратою роботи.
Допомоги психотерапевта нині потребують понад 1,7 мільйона українців. Тобто 2,5% населення країни. Лише частина з них перебуває на лікуванні у спеціалізованих закладах. Та і їх після закінчення терміну відправляють додому. Решта ж так і ходить серед нас.
Відправити людину на примусове лікування можна через суд за зверненням членів сім'ї, органу опіки і піклування або психіатричного закладу.
– Психіатричний огляд проводиться лікарем-психіатром на прохання або за усвідомленою згодою особи. Оглянути без згоди людини або її представника можна, коли є достатні підстави для припущення про наявність тяжкого психічного розладу. І внаслідок цього розладу вона вчиняє дії, небезпечні для неї самої чи оточення, неспроможна самостійно задовольняти свої життєві потреби, – каже в.о. головного лікаря комунального закладу «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» Віталій Розін, який був одним із розробників Закону України «Про психіатричну допомогу».
Рішення про примусовий огляд приймається лікарем-психіатром за заявою, яка містить відомості, що дають достатні підстави для такого огляду.
– Таким чином, якщо людина поводиться неадекватно, сусіди можуть викликати спеціальну бригаду швидкої психіатричної допомоги. Інший вихід – вони можуть звернутися із письмовою заявою просто у психоневрологічний диспансер, вказавши всі свої паспортні дані, і тоді психіатри приймуть рішення про огляд. Далі вже на підставі огляду можна звертатися до суду навіть сусідам, маючи на руках усі необхідні матеріали. Це досить тривала процедура, однак якщо доведено, що в людини тяжкий розлад, їй доведеться лікуватися, – роз'яснює медик.
Та чи вирішить проблему мешканців будинку примусове лікування жінки – ще питання. Адже не факт, що вона справді є божевільною, як вважають жителі. Та й після лікування її все одно відпустять додому. Вирішити проблему може донька, яка має повернутися обличчям до своєї матері та допомогти як їй самій, так і її сусідам.
реклама
Коментарі
Взагалі-то, якщо ви не помітили, це передрук з "Вечірніх Черкас". Про що вказано на початку матеріалу.
Источник: http://provce.ck.ua
слабый у вас рерайтер
Стрічка RSS коментарів цього запису