Директор української книгарні «Криниця» Володимир Дядик звернувся з відкритим листом до виконуючого обов’язки міського голови Черкас Віктора Білоусова з проханням допомогти в збереження книгарні.
Щоб якось вирішити проблему директор книгарні просить керівництво міста сприяти тому, щоб до порядку денного чергової сесії Черкаської міської Ради включили питання збереження суборенди книгарнею «Криниця» в приміщенні музею «Кобзаря».
«Єдина українська книгарня «Криниця» в м. Черкаси існує з 1992 року в музеї «Кобзаря» Т.Г. Шевченка, приміщення якого є міською комунальною власністю. Здійснює свою діяльність згідно чинного законодавства та угоди про субаренду 12 м2 з КЗ «Черкаський обласний краєзнавчий музей» ЧОР. Книгарня органічно вписується в концепцію музею «Кобзаря», оскільки торгівля ведеться виключно українською книгою вітчизняних видавництв. Основними напрямками є шевченківська, історична, краєзнавча тематика, а також твори сучасних письменників. Окрім того книгарнею ведеться активна підготовка до вшанування 200-річчя дня народження Т.Г. Шевченка: замовлено і профінансовано виготовлення сувенірної, друкованої та іншої продукції», – йдеться у зверненні директора книгарні до Віктора Білоусова.
«Асортимент книг формується з дотриманням етичних норм, пов’язаних із статусом музею та згідно окремого пункту оренди приміщення. Діяльність книгарні була поцінована дипломами та відзнаками Черкаської обласної ради, Черкаської обласної адміністрації , Черкаської міської ради та багатьма іншими.
Сьогодні українська книга займає у видавничому секторі незначну частку (менше 1 примірника на жителя). Як зазначив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак: «Цей показник є значно нижчим за гранично допустиму межу для запобігання інтелектуальній деградації населення».
15 травня 2013 року відбулися парламентські слухання на тему «Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні», де і було наголошено: «Що серед першочергових проблем, які потребують розв’язання є відновлення та розвиток мережі книгорозповсюдження».
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак повідомив, що на розгляді у парламенті перебуває проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу», поданий Кабінетом Міністрів України і прийнятий Верховною Радою України за основу 20.03.2012. «Цей проект забезпечить подальший розвиток вітчизняного книжкового ринку», – підкреслив він.
До того ж, законом України № 2274-VI «Про посилення захисту майна редакцій, засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» прийнятим Верховною Радою України і затвердженим президентом України В.Ф. Януковичем 20.05.2010р., передбачено, зокрема ст. 3, «укладання договору оренди приміщень на невизначений строк».
Не варто забувати, що українська книга – не просто товар, а явище нашої культури, яке покликане зміцнити державність. А за великим рахунком – це питання національної безпеки, оскільки книгарні є основним інструментом формування суспільної свідомості.
На основі вище зазначеного прошу вашого розуміння і допомоги у позитивному вирішенні питання продовження субаренди у приміщенні музею «Кобзаря» Т.Г. Шевченка (міська комунальна власність), який є відділом КЗ «Черкаський обласний краєзнавчий музей» ЧОР», – звертається до Віктора Білоусова Володимир Дядик.
реклама
Коментарі
Перепропушую, але того,що повно нормальною українською книгою назвати важко.
Цитую стабилизец:
Уголовная лексика и убогость аргументов характеризуют Вас как представителя лизоблюдствующе й челяди ПРавящих воров и бандитов. Потому - на понятном подобному отребью языке. Вали на родной террикон. А черкащане - без тебя и твоих хозяев разберутся, как им жить и какие книжки читать!
Нестор Іванович, Криницю відстояти треба, але навіщо таку ф*гню писати про "не знайдеш"? ПОВНО!
Стрічка RSS коментарів цього запису