На Смілянщині побувала цього тижня гостя з Санкт-Петербурга, продюсер, член торгово-промислової палати Росії Надія Шияєва. Про це пише сайт «Смеляночка».
Надія Сергіївна, котра за неофіційній інформації підтримує тісні стосунки з губернатором Сергієм Тулубом, збирає інформацію для написання туристичного довідника, а також прагне розробити нову концепцію розвитку туризму на Черкащині. Тому, як досвідчений фахівець, забажала ознайомитися з усіма об’єктами туристичного продукту, що знаходяться в області.
Спочатку пані Шияєва здійснила разом з відомим краєзнавцем нашого регіону, головою районного осередку Спілки сільського туризму Сергієм Петровичем Тимофієвим пізнавальну поїздку до с.Плескачівки.
Сільський голова запросив Надію Сергіївну оглянути музей стародавнього побуту та народних ремесел, котрий створювався при активній участі Сергія Петровича.
Окрім музею, велике враження на гостю справили історичні місця, якими славиться Плескачівка.
Саме біля цього села під час Коліївщини стояв полк польських жовнірів. Відступаючи, він, бутімто, закопав дорогоцінний скарб.
Більше того, існує версія, що, кілька років тому, скарб хтось ніби то відкопав, а цінності вивіз двома вантажівками.
Оглянули поважні гості і залишки Іллінського монастиря. Знаходиться цінна пам’ятка в густих чагарниках, неподалік того місця, де років 20 з гаком тому діяв табір відпочинку дітей, побудований ВО «Орізон».
Та найбільше враження справила на Надію Шияєву коли вона оглянувши певну територію, висказала припущеня, що це залишки скіфського городища, яке збереглося до наших днів. Незважаючи на густі чагарники, неприступні місця, Надія Сергіївна разом зі своїми попутниками обійшла по периметру 6 - гектарну ділянку, яку займає унікальне городище.
Зовсім інший настрій був у неї, коли відвідала у Смілі польське кладовище. Адже воно досі не стало фрагментом туристичного продукту. Як і дорога, що веде від нашого міста до Виноградського монастиря. Про неї писав у свій час Амфітеатров.
реклама