Цифровий прилад для визначення якості води змайстрував уманський дев’ятикласник.
Над своїм винаходом Віталій Ткаченко працював протягом року. В результаті, пристрій миттєво визначає прозорість питної води, мінералізацію, вміст хлору та нітратів.
Віталій Ткаченко, винахідник: «Вмикаємо тумблер, переключаємо на вимір хлору, занурюємо датчик у воду і бачимо, що рівень хлору в воді 0,7 міліграмів на літр. Це вважається нормою для води».
Схему приладу школяр складав за різними книжками. А ще з’ясував – у лабораторії вміст хлору визначають за дві години. За цей час компонент випаровується і показники не завжди точні.
За кордоном аналог експрес-приладу, що зробив уманчанин, коштує чотири тисячі євро, каже Віталій. Його ж винахід обійшовся у двісті п’ятдесят гривень.
Прилад має високу чутливість, простий у користуванні і може здійснювати експрес-контроль якості води як у побуті, так і на підприємствах. Новинку вже оцінив місцевий водоканал. Там чекають, коли Віталій запатентує винахід, аби якнайшвидше його придбати.
Артем Тарасенко, директор комунального підприємства «Уманьводоканал»: «Якщо виконуються ремонтні роботи на аварійних ділянках, часто буває так, що потрапляють в теплотраси теплових мереж наші води. Для оперативного визначення приналежності цієї води, ми можемо застосувати цей прилад. Це дасть змогу скоротити час аварійних робіт, визначити чия вода і хто повинен виконувати ці роботи».
Схеми і складові пристрою юнак не розкриває. Хоче представити творіння на Всеукраїнському конкурсі винахідників, повідомляє "ICTV".
реклама