реклама Делікат

У Черкасах безпритульних таки реєструватимуть за місцем їх тимчасового перебування, як це передбачено законодавством. Про це домовились під час робочої зустрічі представники департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, спостережної комісії при виконавчому комітеті Черкаської міської ради, благодійної організації «Від серця до серця» з управлінням Державної міграційної служби України в Черкаській області.

Заступник директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Ніконенко розповіла, що донині в Черкасах досить гостро стояло питання відновлення документів та реєстрації місця перебування безпритульних людей. Тоді як нові зміни в українському законодавстві дозволяють реєструвати таких людей не лише за місцем їх проживання, але й – тимчасового перебування.

Це дає змогу людям, які опинились у скрутних життєвих обставинах без даху над головою, оформити відповідні документи. Приміром, на отримання соціальної допомоги тощо.

Таким місцем тимчасового перебування для черкаських безхатченків є відповідний притулок, що діє вже рік по вул. Рєпіна, 12/1. Відкритий він був за ініціативи громадської організації ЛЖВ «Від серця до серця» та підтримки міської влади.

Зокрема, у серпні минулого року в межах угоди про співпрацю, укладеної між цією громадською організацією та департаментом соціальної політики Черкаської міської ради, було утворено Центр реінтеграції для безпритульних осіб та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.

За словами Юлії Валентинівни, досить показовим для наслідування став приклад роботи Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі, що діє в Полтаві. Про нього під час робочої зустрічі розповів один з ініціаторів створення такого притулку – представник Полтавської благодійної асоціації «Світло надії» Роман Дрозд, який продемонстрував черкаським колегам наочну презентацію зробленого.

Зокрема, в Полтаві притулок для безхатченків представляє собою комплекс з житлового будинку та підсобного господарства (де безпритульні можуть перебувати та харчуватись). А також – цехів з виробництва меблів, де ті мають змогу заробити собі на життя. Крім цього, у Центрі допомагають своїм підопічним з відновленням втрачених та оформленням нових документів.

Примітно, що за домовленістю із закладом частину коштів безхатченки лишають на зберігання в притулку. Це дає їм змогу зібрати певну суму, аби потім було з чим піти у самостійне життя.

– Таку практику ми сподіваємось запровадити і в Черкасах. Зокрема, цього року громадська організація «Від серця до серця» виграла одну з номінацій конкурсу соціальних проектів, ініційованого Черкаської міською радою. Вони запропонували створити на базі притулку для безхатченків цех із виробництва меблів. На реалізацію цього проекту до кінця цього року з міського бюджету їм виділили 60 тисяч гривень, – відзначила Юлія Ніконенко.

До речі, ініціюючи створення такого притулку, громадська організація «Від серця до серця» взяла на себе не лише зобов’язання з ведення обліку бездомних громадян та забезпечення їх тимчасового перебування у закладі, але й наданням їм правової, психологічної, соціальної, медичної та побутової допомоги в подоланні тимчасових труднощів. А також – сприяння у відновленні документів та працевлаштуванні.

У підсумку зустрічі, обговоривши усі проблемні питання, учасники домовились системно впроваджувати механізм документування та реєстрації місця перебування безпритульних, а також спільними зусиллями сприяти в соціальному захисті та соціалізації людей, які опинились без даху над головою, інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100