Генеральною репетицією назвав режисер Сергій Проскурня постанову драматичної поеми-тетралогії «Тарас», прем’єра якої відбулася 9 березня в Черкаському драмтеатрі.
– У театральному процесі прем’єра має відбуватися в той день, якому присвячена тема постановки... Ви побачили нашу версію історії поєднання Шевченка з вічністю, – зазначив після прем’єри режисер-постановник.
За словами Сергія Проскурні, на черкаській сцені розпочався такий собі експеримент. Вистава була повністю у білих тонах.
– Це ескіз, це початок великої роботи, яку ми закінчимо в 2014 році. На такий образ нас надихнув аркуш паперу. Узагалі, черкаська сцена є найбільшим експериментальним майданчиком. І далі ми рухатимемося вперед до 2014 року: творитимемо свою історію про Кобзаря – від його смерті до народження. Мріємо, що у фіналі матимемо мультимедійну виставу з сучасним екраном, проекторами, сучасним звуком. І де актор буде вплавлений в атмосферу сучасного театру. Також з кожним роком додаватимемо до постановки трохи кольорів. Загалом, нам ще працювати і працювати, – зазначив Сергій Проскурня.
За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, за сприяння якого реалізовувався проект, підтримку у постановці вистави надав черкаський бізнес. До речі, на цьому етапі реалізації проекту, у ньому задіяні лише приватні кошти.
– Економічного ефекту ті, хто надали допомогу проекту, не очікують. Вони просто керуються патріотизмом до свого міста і розумінням, що культурне життя не повинно стояти на місці, – повідомив Сергій Одарич. – Вважаю, що одним з недоліків сучасного театру є відсутність власної економічної основи. Театри мають перебудовуватися на життя в сучасних економічних реаліях.
– Коли такі проекти з’являються без копійки державного фінансування, то це говорить про те, що суспільство визріває до більш активного діалогу з культурою, – наголосив Сергій Проскурня. – Завдяки цьому проекту також сподіваємося, що нам вдасться модернізувати черкаський театр. Бо закладені кошти на реконструкцію, на сценічне обладнання.
Режисер також розповів, що в рамках театрального епосу в Черкасах стартував проект «Школа естетичного виховання спортивної молоді». Зокрема, на першій постановці серед глядачів були присутні школярі, юні спортсмени БК «Черкаські мавпи».
реклама
Коментарі
Вистава викликала неоднозначну рекцію,не хотілось бачити Кобзаря блюзніром.
Віе на покуті як ікона висить в українських хатах,а у виставі трохи жалогідний)))
Стрічка RSS коментарів цього запису