Основна проблема черкаської галузі освіти – недофінансування. Тож, щоб зекономити, у Черкасах планують закривати групи у садочках, а також об’єднувати школи.
Про це 11 березня на прес-конференції повідомила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій.
– На сьогодні у нас незабезпеченість галузі становить 10 млн. грн. Тож головне завдання, яке нині стоїть перед нами, – це пошук внутрішніх резервів, – зазначила вона.
Водночас директорів шкіл нині також непокоїть ізменшення кількості учнів, що призводить і до конкуренції між школами.
– Добре було б, якби ця конкуренція була здоровою. У нас сьогодні кожен бореться за те, щоб в школу прийшло якомога більше дітей. Це внесло помітні зміни в діяльність шкіл. Кожна школа намагається показати свою привабливість, – зазначає голова асоціації директорів шкіл міста Черкаси, директор черкаської спеціалізованої школи № 28 Тетяна Скорик.
Незважаючи на проблеми галузі, «слід зберегти мережу закладів освіти, а прискорювати процес закриття шкіл у місті не варто». У цьому переконані обидва фахівці. Як влада планує вирішувати проблему?
– Деякі обласні центри пішли таким шляхом. Видатки з програми соціально-економічного розвитку, що передбачалися на розвиток галузі, просто спрямували на зарплату. Наші депутати в програмі соціально-економічного розвитку зберегли кошти, які потрібні галузі на ремонт дахів, на програму енергозбереження, яка, до речі, успішно працює в місті, тощо. Тож ми повинні в себе знаходити внутрішні резерви, щоб знайти суму, якої не вистачає, – говорить Ірина Топчій. – Для цього плануємо переглянути кількість груп у садочках, бо ми щомісяця на сайті міськвиконкому повідомляємо про кількість вільних місць у садочках. І все одно на кінець минулого місяця у нас було 300 вільних місць. Тож плануємо закрити близько 40 груп по садочкам міста, що дасть суттєвий економічний ефект – близько півтора мільйона гривень. Крім того, у цьому році ми хочемо запровадити влітку практику закриття садочків на один місяць.
На сьогодні фахівці вивчають і можливе об’єднання шкіл.
– Бо, наприклад, у 25-й школі, проектна потужність якої 1,5 тис учнів, вчиться 350 учнів. Дві третини школи порожні. Утримувати цей заклад і здійснювати заходи по енергозбереженню взагалі неможливо, бо там немає кого вчити. А поряд, у школі №22 вчиться 450 дітей. Ці школи територіально знаходяться порід. На сьогодні в мікрорайоні школи №25 є 15 дітей, що можуть піти в перший клас. Тобто, перспективи набору першого класу немає в школі, – пояснює Ірина Топчій.
Чиновник зазначає, що з об’єднанням шкіл постає проблема працевлаштування працівників шкіл – як педагогічних, так і технічних. Тож до обговорення цієї теми долучають і профільну профспілку.
– Що ж до дитячих садочків, то питання звільнення працівників там не стоїть. Мова йде про скорочення їх оплати, – зауважила Ірина Топчій. – Стосовно скорочення вчителів, то це питання буде з’ясоване ближче до кінця року. Нині тільки обговорюється ситуація в галузі. Жодного документа ще немає.
– Закриття шкіл болюча проблема. Скільки б про це не говорили, але сьогодні дітей не збільшується в Україні, – говорить директор черкаської спеціалізованої школи № 28 Тетяна Скорик. – У мікрорайоні моєї школи 78 діток, що йтимуть до першого класу. Сьогодні в нас на підготовчих курсах – 110 дітей. Це говорить про те, що я відберу контингент першокласників в інших шкіл. Школа ж розрахована на три-чотири паралельних класи. Якщо школа набере один перший клас, вона пустуватиме.
Нині в Черкасах функціонує 43 загальноосвітніх навчальних заклади, 53 дошкільні навчальні заклади. Цього навчального року кількість учнів зменшилася.
– Ми на 44 класи відкрили менше. Це десь близько 1450 учнів, яких ми не дорахувалися. Така ж тенденція в дошкільних навчальних закладах… – говорить Ірина Топчій.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису