реклама Делікат

Основна проблема черкаської галузі освіти – недофінансування. Тож, щоб зекономити, у Черкасах планують закривати групи у садочках, а також об’єднувати школи.

Про це 11 березня на прес-конференції повідомила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій.

– На сьогодні у нас незабезпеченість галузі становить 10 млн. грн. Тож головне завдання, яке нині стоїть перед нами, – це пошук внутрішніх резервів, – зазначила вона.

Водночас директорів шкіл нині також непокоїть ізменшення кількості учнів, що призводить і до конкуренції між школами.

– Добре було б, якби ця конкуренція була здоровою. У нас сьогодні кожен бореться за те, щоб в школу прийшло якомога більше дітей. Це внесло помітні зміни в діяльність шкіл. Кожна школа намагається показати свою привабливість, – зазначає голова асоціації директорів шкіл міста Черкаси, директор черкаської спеціалізованої школи № 28 Тетяна Скорик.

Незважаючи на проблеми галузі, «слід зберегти мережу закладів освіти, а прискорювати процес закриття шкіл у місті не варто». У цьому переконані обидва фахівці. Як влада планує вирішувати проблему?

– Деякі обласні центри пішли таким шляхом. Видатки з програми соціально-економічного розвитку, що передбачалися на розвиток галузі, просто спрямували на зарплату. Наші депутати в програмі соціально-економічного розвитку зберегли кошти, які потрібні галузі на ремонт дахів, на програму енергозбереження, яка, до речі, успішно працює в місті, тощо. Тож ми повинні в себе знаходити внутрішні резерви, щоб знайти суму, якої не вистачає, – говорить Ірина Топчій. – Для цього плануємо переглянути кількість груп у садочках, бо ми щомісяця на сайті міськвиконкому повідомляємо про кількість вільних місць у садочках. І все одно на кінець минулого місяця у нас було 300 вільних місць. Тож плануємо закрити близько 40 груп по садочкам міста, що дасть суттєвий економічний ефект – близько півтора мільйона гривень. Крім того, у цьому році ми хочемо запровадити влітку практику закриття садочків на один місяць.

На сьогодні фахівці вивчають і можливе об’єднання шкіл.

– Бо, наприклад, у 25-й школі, проектна потужність якої 1,5 тис учнів, вчиться 350 учнів. Дві третини школи порожні. Утримувати цей заклад і здійснювати заходи по енергозбереженню взагалі неможливо, бо там немає кого вчити. А поряд, у школі №22 вчиться 450 дітей. Ці школи територіально знаходяться порід. На сьогодні в мікрорайоні школи №25 є 15 дітей, що можуть піти в перший клас. Тобто, перспективи набору першого класу немає в школі, – пояснює Ірина Топчій.

Чиновник зазначає, що з об’єднанням шкіл постає проблема працевлаштування працівників шкіл – як педагогічних, так і технічних. Тож до обговорення цієї теми долучають і профільну профспілку.

– Що ж до дитячих садочків, то питання звільнення працівників там не стоїть. Мова йде про скорочення їх оплати, – зауважила Ірина Топчій. – Стосовно скорочення вчителів, то це питання буде з’ясоване ближче до кінця року. Нині тільки обговорюється ситуація в галузі. Жодного документа ще немає.

– Закриття шкіл болюча проблема. Скільки б про це не говорили, але сьогодні дітей не збільшується в Україні, – говорить директор черкаської спеціалізованої школи № 28 Тетяна Скорик. – У мікрорайоні моєї школи 78 діток, що йтимуть до першого класу. Сьогодні в нас на підготовчих курсах – 110 дітей. Це говорить про те, що я відберу контингент першокласників в інших шкіл. Школа ж розрахована на три-чотири паралельних класи. Якщо школа набере один перший клас, вона пустуватиме.

Нині в Черкасах функціонує 43 загальноосвітніх навчальних заклади, 53 дошкільні навчальні заклади. Цього навчального року кількість учнів зменшилася.

– Ми на 44 класи відкрили менше. Це десь близько 1450 учнів, яких ми не дорахувалися. Така ж тенденція в дошкільних навчальних закладах… – говорить Ірина Топчій.

реклама

Коментарі  

 
0 #5 Warrava 12.03.2011 15:40
За кота сказано влучно.І коли провалиться затія,голову відрубають котам.А справжні замовники лишаться за кадром((
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #4 Mikl 12.03.2011 11:05
Знайшли над ким збиткуватися! Якщо реформування системи освітніх закладів починають зі скорочення оплати праці працівників дит. садків, логічним вважаю це розпочати з працівників міськвиконкому. Хоча там зарплати не дуже високі, але привести їх до рівня зарплати працівників дит.садків було б доречно. Впевнений за таких умов будувалися б інші підходи для покращення ситуації.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Володимир Бесараб 12.03.2011 00:39
Нинішня ситуація із реформуванням освітньої галузі нагадує поведінку кота який ганяється за своїм хвостиком. У цій виставі дресирувальнико м безумовно являється влада, але чому на роль кота погодились педагоги - незрозуміло. Вам шановні педагоги, нав'язали хибну думку, що вся проблема у відсутності дітей!!! Мабуть навіть у бесідах розповідали про цифри в які обходиться утримання та навчання дітей. Цікаво, а якби завтра (давайте припустим) кількість дітей збільшилась то у чиновників би знайшлися кошти на утримання шкіл? Звичайно що ні. Тому проблема не у відсутності дітей, а у відсутності уміння нинішніх чиновників продуктивно працювати. І вам педагоги потрібно не приманювати дітей (бо це нічого не змінить), а "відхрещуватись" від такої влади і виступати на захист своїх ще не реформованих закладів. Бережіть освіту, бо вона творить людину.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #2 Андрій 11.03.2011 20:44
28 школу б закрили
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Герасим 11.03.2011 16:00
Ух ці вже проффесіонали, вже й до дитячих закладів добрались, все що добре було до коліна трощуть, а життя в нас "покращується з каждим днем"......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100