реклама Делікат

Прокурор Черкаської області Геннадій Дем’яненко під час сесії Черкаської обласної ради вчора зупинився на питанні про стан законності та заходи щодо її зміцнення на території регіону.

За його словами, завдяки взаємодії органів прокуратури області з іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування реалізовано низку організаційних та практичних заходів, спрямованих на зміцнення законності.

«Вдалося покращити роботу з нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні, забезпечити упровадження вимог Кримінального процесуального кодексу в практичну діяльність і, водночас, не знизити рівень протидії злочинності. На 10 тисяч населення рівень злочинності становить 91,3 кримінальних правопорушень, тоді як по державі – 117. Майже удвічі нижча, ніж у державі, питома вага кримінальних правопорушень, вчинених групами осіб, утричі – скоєних раніше судимими особами та вчинених у стані алкогольного сп’яніння, – йдеться в повідомленні прокурора області. – «Така динаміка свідчить про поступове та стабільне покращення криміногенної ситуації в області, у тому числі за рахунок скоординованої роботи правоохоронних органів у боротьби зі злочинністю».

З початку року правоохоронними органами області виявлено 5 злочинних угруповань стосовно 17 їх членів. До суду з обвинувальними актами скеровано 7 кримінальних проваджень відносно членів організованих груп та злочинних організацій.

У поточному році прокурорами затверджено 22 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, а саме: першого заступника голови однієї із районних державних адміністрацій області, начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в області, начальника єдиного дозвільного центру Черкаської міської ради.

Спільними зусиллями правоохоронних органів до суду надіслано 46 протоколів про корупційні адміністративні правопорушення. До 17 корупціонерів застосовано адміністративне покарання у вигляді штрафу, з займаних посад звільнено 9 посадовців, інформують у прес-службі прокуратури області.

Слідчими органів прокуратури до суду направлено 40 обвинувальних актів, у т.ч. щодо 17 працівників органів внутрішніх справ, 5 працівників органів Держкомзему, голови районної державної адміністрації та Черкаського міського голови.

Прокуратурою області вживаються заходи щодо забезпечення кваліфікованого підтримання державного обвинувачення. З постановленням вироків розглянуто 405 кримінальних справ щодо 511 осіб.

У сфері нагляду за додержанням і застосуванням законів зареєстровано 97 кримінальних проваджень, з яких 22 – направлено до суду, внесено 1675 подань керівникам установ та організацій про усунення порушень закону.

За реагуванням прокурорів скасовано 107 актів, притягнуто до відповідальності 948 посадових осіб органів влади та контролю, відшкодовано 54,6 млн. грн.

Прокуратурою області вжито заходів до покращання законності у сфері оплати праці. Викрито факти умисної невиплати керівниками підприємств заробітної плати.

Так, за результатами прокурорських перевірок зареєстровано 10 кримінальних проваджень, з яких 4 – направлено до суду, внесено 58 подань, відшкодовано працівникам 13,9 млн. грн.

У сфері земельних відносин органами прокуратури області направлено до суду 11 кримінальних проваджень, а саме, стосовно заступника начальника управління містобудування та архітектури Черкаської міської ради, начальника міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси та Черкаському районі, начальника Золотоніського відділу земельних ресурсів, начальника відділу управління держкомзему у м. Золотоноша та Золотоніському районі, голови Черкаської РДА.

За актами прокурорського реагування попереджено незаконне надання 499 га земель, заявлено 240 позовів, задоволено 130 позовів на суму 31,8 млн. грн. та реально повернуто 300 га земель на суму близько 5,4 млн. грн.

Органами прокуратури області і надалі будуть вживатися заходи щодо зміцнення законності в регіоні, обіцяють у прес-службі установи.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #6 До речі... 28.10.2013 14:35
Дурний піп і дурна його молитва. Один одного хвалять, а злочинність із кожним роком зростає...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #5 Loki 27.10.2013 21:27
Ну если так, то значит своему мальку без диплома, машину он ещё не подарил)).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 ВАСИЛЬ МИКОЛЕНКО 27.10.2013 20:18
Цифри "дуті", так як прокуратура та міліція приховує кримінальні злочини.
А приховує тому, що багатьох зл*чинах беруть участь і самі працівники прокуратури та міліції.
Як приклад можна привести факт викрадення на замовлення банку персіонера в Черкасах рік тому.
Пенсіонера викрали два офіцера з УВД і офіцер Катеринопільськ ого райвідділу, відвезли в Катеринопіль і три доби катували в райвідділі до втрати всідомості, після чого підкинули жертву в лікарню.
В результаті катування пенсіонер переніс операцію на серці і став інвалідом.
На письмові заяви потерпілого в обласну прокуратуру про викрадення та замах на вбивство прокуратура мовчить уже рік...
Тому, полковнику, або не брешіть і ловіть катів в мундирах, або самі мундир вішайте на гачок...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #3 Руїни подолано!!! 27.10.2013 19:43
Слово "покращення" скомпроментован о настільки, що його синонімом, в Україні, стало слово "зубожіння". А може то так стали називати зубожіння? Може ввели нову граматику? Як, наприклад в "славні" 90-ті ("славні" для деяких можновладців, звичайно) замінили слово бандит на, значно, благозвучніше-рекетир. І нарешті, коли до Дніпра, в районі Дахнівки, можно буде підійти і зникнуть незаконні забудови, ось тоді можно бути говорить про якусь роботу прокуратури. А наразі, це звичайне "содрогание воздуха".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #2 оооо 27.10.2013 16:31
самые страшные преступники - это оборотни в погонах
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #1 Черкасець 27.10.2013 15:51
А в сфері дотримання виборчих прав громадян які здобутки?
Яка прокурорська протидія масовим фальсифікаціям та підкупам?
Що ж прокурор не доповідає про нелегальну забудову дніпровського узбережжя?

А статистикою можна маніпулювати як завгодно.
Наприклад, за основу якості кадрового складу прокуратури можна взяти середню масу тіла персоналу та порівнявши з минулорічним показником, звітувати про суттєве покращення професіоналізму .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100