Учора фахівці Черкаської міської ради на чолі з заступником міського голови Павлом Карасем взяли участь у масштабних тактико-спеціальних навчаннях, які відбулись на території Черкаського аеропорту.
Такі тренування проводились з метою організації належної роботи та оперативного реагування при виникненні надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду та пов’язаних із життєдіяльністю міста.
Під час навчань, які відкрив начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, були відпрацьовані заходи з взаємодії відповідних міських та регіональних служб під час загрози виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.
У тренуваннях взяли участь міські служби цивільного захисту, комунальні підприємства, рятувальники та представники структурних підрозділів виконавчої влади.
Після оперативного засідання регіонального штабу його учасники перевірили готовність роботи всіх служб, задіяних у навчанні.
Підбиваючи підсумок першого етапу навчань, заступник міського голови Павло Карась, підкреслив, що минулої зими в Черкасах не було надзвичайних ситуацій, зокрема, пов’язаних із снігопадами.
– Хоч мало місце неналежне прибирання шляхів від снігу. Та ніхто не застрахований від снігових заметілей нинішньої зими. Тому ми заздалегідь приділяємо більше зусиль підготовці до забезпечення належного функціонування міста у зимовий період. І сьогоднішнє навчання – один із прикладів налагодження тісної взаємодії різних служб, зокрема, й комунальних, до злагодженої роботи в умовах надзвичайних чи наближених до цього ситуацій. Оглядаючи представлену тут техніку, ми відзначили відсутність і в області, і в нашому місті, зокрема, роторного снігорозкидача, необхідного для подолання снігових заметів. Тому будемо вирішувати питання придбання цієї техніки.
Павло Миколайович також зауважив, що нині триває планова заготівля піщано-соляної суміші для боротьби з ожеледицею, завершується ремонт техніки та придбання палива для неї.
Під час другого етапу навчань було змодельовано ситуацію утворення внаслідок снігопаду затору на дорозі та взаємодію при його ліквідації відповідних служб.
Третім етапом планувалося провести навчання з відпрацювання ліквідації порушень в системі життєзабезпечення – ліквідацію наслідків відключення електроенергії в котельні.
Та життя внесло свої корективи, замість навчань «підкинувши» справжню аварійну ситуацію, що сталась на ТЕЦ 23 жовтня. Завдяки злагодженим діям обслуговуючого персоналу ТЕЦ та рятувальників реальну, а не уявну пожежу, вдалось ліквідувати, що ще раз підтвердило їхній професіоналізм, наголошують у прес-службі міськвиконкому.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису