Далекобійник із Черкас Анатолій Слісь через ями на дорогах щонайменше раз на місяць пошкоджує колеса. Ремонт одного колеса водієві обходиться до тисячі гривень, йдеться в матеріалі тижневика «Вечірні Черкаси».
– Звісно, збитки мені ніхто не компенсує. Якщо викличу даішників, то мене протримають півдня на місці ДТП, та ще й випишуть штраф за створення аварійної ситуації! – говорить водій.
Самі ж даішники переконують: якщо водій пошкодив машину через вибоїну на дорозі, то його не штрафуватимуть. Більше того, стануть на захист водія, видавши припис дорожній службі.
– Відповідно до європротоколу, якщо збиток, завданий у ДТП, становить до 10 тис. грн, то виїжджає страхова компанія, якщо більше 10 тис. грн – то ДАІ. Але це не практикується в нашій області. При будь-якій ДТП потрібно викликати ДАІ, – пояснює начальник управління ДАІ в Черкаській області Андрій Іванченко.
За його словами, інспектори ДАІ мають зафіксувати яму, в яку потрапила машина, її напрямок руху тощо. При цьому протокол на водія не складається.
Якщо водій «спіймав» вибоїну у місті, працівники ДАІ складають протокол та видають припис комунальній службі. Якщо ж це сталося на дорозі державного значення, то відповідальність за яму нестиме Черкаський облавтодор.
– До того ж погана дорога негативно впливає на стан аварійності, тому що водій дивиться не на учасників дорожнього руху, а на те, як краще об’їхати яму, – додав начальник обласного управління ДАІ.
реклама