реклама Делікат

Учора Управління Служби безпеки України в Черкаській області на підставі рішення Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей передало Черкаському обласному краєзнавчому музею предмети, які становлять історичну та культурну цінність.

До музею передали, зокрема, фрагмент литого складня із зображенням ікони Пресвятої Богородиці Смоленської XVIII ст., чотири старовинні монети викарбувані у XVII ст., а також медаль «У пам'ять російсько-японської війни 1904-1905». Ці предмети за рішенням суду були конфісковані у громадянина Російської федерація, який намагався переправити їх контрабандним шляхом через держкордон.

У березні 2011 року під час перетину митного посту «Амвросіївка» Східної митниці співробітники СБУ спільно з працівниками митниці затримали 62-річного жителя м. Ростов-на-Дону, котрий намагався вивезти на власному автомобілі до Росії незадекларовані та приховані від митного контролю старовинні предмети.

Як встановили правоохоронці, росіянин, колекціонер із 40-річним стажем, приїхавши в Україну до своїх родичів, придбав у місті Кам’янка 23 монети, часів Російської Імперії та Радянського союзу, і медалі. Крім цього, колекціонер забрав нагороди, які зберігалися в його родичів та фрагмент литого складня із зображення ікони Пресвятої Богородиці Смоленської.


Вилучені в правопорушника предмети контрабанди були відправлені до державної мистецтвознавчої експертизи, яка встановила, що частина з них становить історичну та культурну цінність.

Згідно з рішенням Соснівського районного суду м. Черкас іноземця було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді штрафу, інформують у прес-службі СБУ області.


За словами головного зберігача фондів Валентини Мухової,  особливу увагу заслуговує медаль, часів російсько-японської війни, оскільки такого зразка в музеї ще не було.

– Її цінність в тому, що нагрудний знак зберігся з іменною колодкою, де вказано ініціали і службовий номер особи, яка була нагороджена. Я думаю, що нашому музею дуже пощастило, оскільки в Україні майже не збереглися такі нагрудні знаки, – зауважила Валентина Мухова.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 дед Щукарь 08.11.2013 22:37
Молодцы работники музея! так искренне радуются гос-рэкету ! отобрали наследственные раритеты и поделом! Нефиг было дома держать награды родственников, все сдать по продразверстке, раскулачить несознательный элемент, иноземца проклятого поймать и за его же собственные вещи осудить и штраф содрать! Это по нашему, по украински!!!И шоб всем поганым иноземцам неповадно было сюда ездиить , а то повадились на родину предков вылазки делать.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #1 smile 06.11.2013 22:27
Если бы ещё передали людям украденные заводы
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100