Сьогодні, 8 листопада, з Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького колишня професор 77-річна Світлана Китова забрала половину експонатів з музею вишитого рушника, який створила понад 20 років тому. Деяким речам понад 100 років і мають неабияку цінність, пише «Газета по-українськи».
Адміністрація закладу стверджує, що ніколи не йшлося про приватну колекцію. Два тижні тому Світлана Андріївна разом з онуком 33-річним Дмитром Китовим без попередження забрали два пакети із рушниками. Через це між ними і закладом виник конфлікт. Дмитро, який представляє Світлану Китову, обіцяв навіть звертатися до суду, якщо справу не вирішать мирним шляхом.
– Днями адміністрація вишу попросила прийти на переговори щодо мирного урегулювання. Мова йшла про те, що не годиться питання вирішувати так. Після цього зібралися в аудиторії з комісією. Експозицію ділили 7 і 8 листопада по півдня. Поділили майже навпіл. Орієнтувалися за нашими каталогами 1998 року і вивішеній експозиції, яка була при Світлані Андріївні. Вийшло забрати всі речі, які вона вважала своїми та ще із запасників. Це не лише рушники, а й глеки, ложки, макітри, прядки, ярмо. Останнє Світлана Андріївна наприкінці 80-х привезла звідкись автобусом. Речі помістилися десь у восьми пакетах, – повідомив телефоном внук професора Дмитро Китов.
За словами завідуючого кафедрою української літератури та компаративістики 59-річного Володимира Поліщука, Світлана Китова забрала понад 520 рушників та речей вжитку.
– Поділили нормально. Світлана Андріївна була весь час присутня. Буквально по кожній одиниці відбирали, які речі її, які залишаються в університеті. Були й спірні питання, але і їх вирішили спокійно. В нас залишилося трохи менше експонатів. Ми склали акт, що й скільки вони забрали. І Китова залишила відповідну розписку, яка закінчується словами, що «претензій до університету вона немає». Так що розійшлися мирно. Сьогодні все облікуємо і все буде нормально. Старшого лаборанта нашої кафедри призначаємо відповідальною особою. Музеєм займатиметься викладач фольклористики. Щодо експозиції, то в нас достатньо амбітні плани. Ми обов'язково відновимо музей, щоб він був не лише не гірший, а навіть кращий. Цього року студенти змогли принести в музей близько 200 рушників. Так що найближчими місяцями-роками ми це зробимо, – розповів Володимир Трохимович.
У музеї були зібрані рушники із Черкащини, Чернігівщини, Кіровоградщини, Полтавщини, Дніпропетровщини та Житомирщини. У вересні 2011 року в експозиції було понад 500 оберегів кінця XIX — початку XX ст. Іще скільки ж у запасниках. Рушники Світлана Китова збирала по людях і купувала на базарах. Згодом до цього долучили студентів, практикою яких ще 2011 року керувала Китова. Опісля професор вийшла на заслужений відпочинок. Дмитро Китов планує створити інтернет-музей імені Світлани Китової. Всі речі поки що будуть знаходитися вдома у Світлани Китової.
реклама
Коментарі
Одно дело- что в музее, и совсем другое, что было подарено. Ната, не спорь, а лучше пошерсти инет на предмет 35 картин серии "Квіти України". Хоть что-то знать будешь.
Хм, то може треба було ходити на пари і готуватися, щоб потім на заліки рушники не носити???
Це неправда! Ніколи Світлана Андріївна такого не вимагала. На всі Черкаси, мабуть, один лише й знайшовся такий безсоромний троцький.
Стрічка RSS коментарів цього запису