«Це не перший випадок, коли в період передвиборної агітації раптом з’являються незалежні профспілки, які бажають нібито стабілізувати ситуацію на підприємствах», – так голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко прокоментував «Прочерку» заяви утвореного в Черкасах осередку Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» щодо незахищеності трудящих ПАТ «Азот».
За словами Петра Шевченка, профспілка на хімічному гіганті «жива-здорова, а Федерація профспілок області плідно з нею співпрацює».
– Розумієте, мене дивує, коли в передвиборний період раптом з’являються нові профспілки і не з середини колективу, а з Києва чи інших міст. Яку мету вони переслідують? Не знаю. Я не був на вчорашній презентації цієї профспілки в Черкасах, бо саме брав участь у обговоренні з молоддю питань євроінтеграційних процесів та забезпечення молодих спеціалістів житлом. Але, якби був присутнім, то поцікавився б, чого такі зустрічі представників профспілки проходять не в колективі, наприклад, працівників «Азоту», а за межами колективу? Адже мова йде про проблеми конкретного підприємства, – міркує Петро Шевченко.
Між тим, за словами голови Федерації профспілок області, не секрет, що ситуація на одному з бюджетоутворюючих підприємств Черкас – ПАТ «Азот» – є напруженою. Це пов’язано зі світовими тенденціями в хімічній промисловості.
– На світовий ринок вийшла продукція хімічної галузі Китаю, що дешевша за продукцію вітчизняних виробників. Тому з китайською продукцією конкурувати складно. Слід враховувати і те, що в хімічній промисловості України використовується дорогий російський газ, через що собівартість міндобрив зростає. Я знаю, що зараз власники підприємств шукають можливості здешевлення свого продукту, зокрема, через модернізацію виробництва, підвищення продуктивності праці, – розповів Петро Шевченко.
За всіх цих реалій Петро Васильович допускає, що деякі заводи дійсно можуть працювати неповний день, через що є ризик втрати заробітку працівниками.
– Я знаю, що на «Азоті» укладена між працівниками і роботодавцем угода виконується. Їхній договір – один із найбільш соціально захищених. Якщо там йде модернізація цехів, то задіяні в ремонті люди отримують зарплату в повному обсязі, – зауважив Петро Шевченко.
До речі, за словами голови Федерації профспілок області, у їхньому приміщенні проходять круглі столи з обговорення різноманітних проблем. Зокрема, 19 листопада там планується обговорення проблем працівників хімічної галузі…
реклама
Коментарі
Адже на "Азоті в зарплаті 40% - премії, які не доплачують.
Тому цифра красива, а карман-порожній.
Ну и чё, мало ли там чего простаивает? У тебя лично за забором ничего не простаивает?
Міськрада заплатит за них - будут по городу ездить, не заплатит - собственник найдём как ими распорядится.
Стрічка RSS коментарів цього запису