реклама Делікат

Генеральні плани населених пунктів мають стати публічними. Їх скоро почнуть оприлюднювати на веб-сайтах. Таке розпорядження дав під час нещодавньої наради щодо активізації розробки генеральних планів населених пунктів Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, інформує «Урядовий портал».

На його думку, генеральні плани повинні бути дієвими інструментами розвитку територій та будівельної галузі в масштабах країни.

– Урядом поставлене завдання зробити Генеральні плани відкритими і публічними документами, з якими може ознайомитися кожен інвестор і кожен житель. Місяць тому почалася робота зі складання Містобудівного Кадастру. Завдання місцевих органів влади – розмістити генеральні плани у вільному доступі на веб-сайтах. На сьогодні це зробили вже 74 населених пункти. Відповідна інформація повинна бути розміщена по всіх населених пунктах, – зазначив Олександр Вілкул.

Також Віце-прем’єр-міністр поставив завдання Держагентству земельних ресурсів до кінця першого кварталу 2014 року зняти з картографічної основи для розробки генпланів гриф «Для службового користування». Крім того, він поставив вимогу безперешкодно надавати місцевим органам влади топографічну основу для розробки містобудівної документації.

Уряд поставив завдання перед регіонами активізувати розробку генеральних планів населених пунктів. В Україні майже 30 тис. населених пунктів. Наразі вже 70% з них мають генеральні плани. Майже в 9 тис. населених пунктів (здебільшого в сільській місцевості) містобудівна документація відсутня.

– Необхідно не допустити хаотичної забудови міст і сіл, пов'язаної з лобізмом на рівні місцевих рад. Населені пункти мають розвиватися по Генеральному плану, який пройшов громадські слухання і експертизу. В цьому – запорука гармонійного розвитку територій та будівельної галузі, – сказав Олександр Вілкул.

Водночас як повідомили «Прочерку» в управлінні містобудування та архітектури Черкаської ОДА, на Черкащині є 855 населених пунктів. З них генеральних планів не мають лише 49 селищ, де проживають менше сотні осіб. Утім більшість генпланів – застарілі, попри те, що терміни їхнього використання є безстроковими.

Оновлення генеральних планів – недешеве: лише для населених пунктів Черкащини потрібно 146 млн грн.

– Черкаси генеральний план оновили 29 грудня 2011 року. На це пішло 2,5 мільйона гривень. Тепер усі охочі можуть його побачити на сайті міської ради або ж у самому приміщенні ради. Також не так давно оновила свій генплан Сміла, – розповів заступник начальника управління-начальник відділу з планування та забудови територій Віктор Болотов.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #5 Форевер 15.11.2013 09:11
Результаты генплана. Товарищ выкупил под своим магазинчиком землю. И решил развиться и возле магазинчика поставить кофейню...... Горисполком не разрешил потому что по плану развития города в этом месте спланирована совсем другие постройки.!!!!!!! Вопрос: какого бени вы давали человеку выкупит землю - а потом запрещаете ему на ней развиваться потому что это не соответствует плану застройки города.......

Второй пример: наши пожарники имеют свои служебные помещения и стационарный пост у воды. Годами там находящийся!!!! !!! Оренду земли не могут оформить потому что по плану развития города - там спортивнооздоро вительный комплекс!!!!!!! с тенисными кортами!!!!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Искренне Ваш 15.11.2013 00:31
Цитую 1:
а у нас есть генплан?

Есть.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Оксана Колісник 14.11.2013 16:54
Давно час!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 1 14.11.2013 16:14
а у нас есть генплан?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 незнайка 14.11.2013 16:14
Интересно На какое количество проживающего населения в Чекассах через 10 лет произведены эти расчеты и составлены планы?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100