Заступник міського голови Черкас Павло Карась шокований, що черкаські історики та економісти вважають, що Україна повинна рухатися в Європу, але лише тоді, коли зможе стати економічно рівноправним партнером. Павло Миколайович у відповідь на публікацію «Прочерку» поділився з виданням своїми аргументами на захист євроінтеграційних процесів у країні.
– Я не професор, навіть не маю вищої економічної освіти, але маю певні знання із сучасної економіки. Маю досвід співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Якщо ці професори тому, що говорять, вчать дітей, то це – катастрофа, оскільки їхні слова – просто нісенітниця. Якщо ж вони говорять, бо так треба, це також дуже погано. Адже професор, який говорить те, що треба, – вже не професор, – переконаний Павло Карась.
Павло Миколайович погоджується із тим, що економіка України знаходиться в дуже жорсткій кризі. І причина цієї кризи, за його словами, – це відсутність структурних реформ.
– Доходи в країні повинні приблизно дорівнювати витратам. Крім того, країна повинна модернізовувати інфраструктуру, як мінімум, на рівні амортизації. У нас країна має немодернізовану економіку. На її модернізацію потрібно дуже багато коштів, можливо, більше ніж 160 мільярдів, про які говорять опоненти. Але не вся економіка України є немодернізованою. Є багато підприємств, які випускають конкурентноздатну продукцію. Ці підприємства можуть вільно конкурувати на ринку, і їм потрібна угода про асоціацію, тому що угода є асиметричною (Євросоюз на 98% знімає митні бар’єри для українських товарів, лишаючи істотні бар’єри в зворотньому напрямку), – запевняє заступник міського голови.
Після асоціації з ЄС, на переконання Павла Миколайовича, стане вигідно в Україні розвивати виробництво, тому що в Україні дешевша робоча сила, нерухомість, земля, і практично, не буде митних перешкод при ввезенні українського товару в Європу.
– Це – можливості для інвестицій. Тобто є можливість модернізувати українське немодернізоване підприємство, а те підприємство, що вже є сучасним, тільки нарощуватиме свої прибутки від експорту з території України, – зазначає Павло Карась. – 160 мільярдів, можливо, й треба на модернізацію економіки України, можливо, й більше. Але категорично не згодний, що ці гроші повинні дати. Кому дати? Фірташу? Ахметову? Іншим приватним власникам майна? Ні в якому разі! Це не повинно йти через якісь кредити чи подачки. Ці кошті мають бути інвестовані у модернізацію економіки.
Не погоджується Павло Миколайович і з тим, що угода з ЄС підвищить тарифи.
– Шановні, тариф повинен бути справедливим. Він не повинен бути низьким чи високим. Він повинен бути реальним. Ми, мабуть, єдина країна в світі, яка субсидіює багатих і дуже багатих. Тому що вони користуються штучними пільгами від низького тарифу. Що таке низький тариф? Наприклад, ми купуємо в Росії газ по 410 доларів і продаємо населенню по 100, – пояснює на прикладі заступник міського голови. – Хто платить різницю – 310 доларів? Цю різницю платимо ми з вами. Тобто низького тарифу насправді немає.
Ще один агрумент опонентів – втрата космічної промисловості, на думку Павла Карася, у разі вступу до Євросоюзу, є міфом і страшилкою для старшого покоління, але не перешкодою.
– Тримати всю махіну, яка називається Державним космічним агентством, це – неправильно. Ця махіна давно повинна бути реструктуйована. Там – є конкурентні виробництва, які й зараз співпрацюють з NASA та ESA, а також купа того, що є брухтом, і цей брухт утримуємо ми всі з вами з бюджету – говорить «Прочерку» Павло Карась.
Так, на його думку, вже давно повинен бути приватизований чи іншим чином реформований черкаський «Фотоприлад», який баластом руйнується в центрі Черкас теж не безоплатно, а за бюджетні кошти.
– Такі баласти не можуть вижити в реальній конкуренції і за ними не потрібно жалкувати, до них можуть прийти інвестиції і вони будуть мати шанс отримати нове життя, – вважає Павло Миколайович.
Чиновник заспокоює, що угода про асоціацію з ЄС не передбачає втрати російського ринку.
– Ніхто не відмовляється від російського ринку. Угода не вводить обмежень для торгівлі з іншими країнами. Крім того, ринок Європи більший ніж ринок Росії у 10 разів, до того ж є вільним.
Не бачить нічого поганого Павло Карась і у вимозі Міжнародного валютного фонду зменшити соціальні виплати.
– Скажіть, хтось у країні буде заперечувати, щоб відмінили пільги народним депутатам України? А це – теж відміна пільги, і це – теж мільярди. Хтось буде заперечувати, щоб відмінили або обмежили пільги високопосадовцям державної служби? Це – теж пільги. Чорнобильці, афганці, учасники бойових дій, інваліди, будьте певні, ваші пільги ніхто чіпати не вимагає! – зауважує заступник міського голови.
За його словами, Євросоюз відкриває можливості для отримання коштів на інфраструктурні зміни.
– Кошти Євросоюзу не повинні йти на пенсії та зарплати, модернізацію заводів, тому що за кожним заводом, навіть державним, стоїть той, хто ним управляє. Кошти повинні йти на інфраструктуру (дороги, мости, утеплення будинків, водогони тощо), і це повинні відчувати всі. Я аргументів проти ЄС просто не бачу, – говорить емоційно Павло Миколайович. – Хоча в мене є здогадка, чому так стурбувалися, коментуючи ситуацію, професори: у них є реальна загроза втрати студента. Найкращий студент уже не вчиться в українського професора, тим паче в черкаського. Він їде в Європу, де дають реальні, а не віртуальні знання. Мені соромно за професорів, які так зневажили себе цими коментарями в ЗМІ, адже їхні студенти (зрозуміло, що не всі, але й не мала кількість) чітко розуміють, яку пургу женуть викладачі… Як потім будете в очі дивитись один одному?
реклама
Коментарі
Чи Павлик ду...нь, чи в рожевих окулярах, чи вважає що після підписання угоди зможе свою істерію всій Європі нав`язати?!
в умовах чітко вказано, підвищити тарифи на 40%, і це так, для початку, а потім ще і повторне підвищення буде! і д**ню зрозуміло має бути!!!
Люебезный, это вы с кем разговариваете? С Ющенком, Яценюком, Тимошенко, Гриценком, Луценком которых Европа в 2004 на руках носила и с распростертыми руками была готова принять в ЕЕС. Согласен с Вами, прос...ла опозиция вступление в ЕЕС а теперь переводит стрелки в сторону. Регионалы за 3 года сделали в этом вопросе больше чем памаранчовые за 5 лет пребывания при власти. А то что пока не подписали угоду..так скажите вы читали что там написано? Украинцев хотыт оставить без куска домашнего хорошего украинского сала
ЕС требует, чтобы мы с 2015 года прекратили дворовой забой скота. Но даже не могу себе представить, как я приеду в свое село и скажу: “Все, ребята, сала не будет, свежины не будет, мы живем по европейским требованиям”,
Стрічка RSS коментарів цього запису