реклама Делікат

Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб у Каневі ознайомився із ходом будівництва та реконструкції об’єктів до 200-річчя Тараса Шевченка, зокрема, козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Спілкуючись із науковими співробітниками Шевченківського заповідника, Сергій Борисович був приємно вражений тим, наскільки історія цієї місцевості захоплює людей і навіть спонукає їх до творчості, інформують у прес-службі Черкаської ОДА.

Довгий час питання спорудження цієї церкви обговорювалося в наукових колах, точилися суперечки. Пошуками правдивих документальних джерел про цю втрачену народом історичну будівлю вже кілька десятиліть займається провідний науковий співробітник Шевченківського національного заповідника, кандидат філологічних наук, заслужений працівник культури України Зінаїда Тарахан-Береза.

У результаті проведених нею досліджень вдалося зробити сенсаційне відкриття, встановивши, що у XVIII столітті біля західного підніжжя Чернечої гори справді знаходилася невеличка козацька церква. Тому заповідник і вирішив відновити цю пам’ятку, пов’язану з іменами майже всіх українських гетьманів для того, щоб розкрити мільйонам людей таємниці минулого.

– Щоб відтворити цю церкву, треба було десятиліттями збирати матеріали, шукати докази, свідчення, факти. Для цього я бувала не лише у вітчизняних архівах, а й за кордоном – у Росії, Білорусії, Польщі, – розповіла дослідниця. – Пригадую, коли я була ще маленькою, місцевість, на якій ми проживали, називали Монастирок. Місцеві жителі розповідали багато цікавих фактів. Коли я стала науковцем і почала працювати в музеї, мені захотілося перевірити, чи правду говорили люди. Наприклад, про чоловічий монастир, який знаходився на цій території. За переказами, там доживали віку поранені та старі немічні козаки. Багато говорили й про те, що там був похований відомий козацький ватажок Іван Підкова. Я була шокована, наскільки точними й достовірними виявилися факти, які мені доводилося чути ще в дитинстві.

Тепер, коли дослідниця опрацювала достовірні джерела, порывняла історичні факти та свідчення, вона готова підбити підсумки та поділитися своїм надбанням із громадськістю.

До 22 травня наступного року, який Президентом України проголошено роком Тараса Шевченка, Зінаїда Панасівна планує видати книгу «Чернеча гора та стародавній монастир Канівський», у якій детально опише те, над чим старанню працювала багато років. Науковець звернулась до керівника області з проханням підтримати її ініціативу та посприяти у виданні книги.

Очільник області погодився з таким рішенням дослідниці, зазначивши, що такі ініціативи потрібно всіляко підтримувати та розвивати.


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #3 Нестор Іванович 30.11.2013 21:20
Не шанований Харіку, від постійного лизання язик стертися може.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 патриот 30.11.2013 13:35
В чому патріотизм проявляється? В тому, що Черкащина загинається?
Світитится на показ перед журналістами усі мастаки
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #1 Garik 30.11.2013 05:00
Дякувати Богу-губернатор Тулуб справжній патріот та відмінний керівник Черкащіни,дай, Господи. йому наснагу та сили на цій посаді! А його ворогам-україноненависн икам та хрістопродавцям ,щоб вони всі ............!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100