реклама Делікат

За період проведення передвиборної компанії повторних виборів у 194-му та 197-му виборчих округах до органів внутрішніх справ Черкаської області надійшло 11 заяв та звернень громадян щодо порушень виборчого законодавства.

Усі звернення громадян внесено до журналу єдиного обліку.

При проведенні перевірки частина з них, відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів», направлена до окружних виборчих комісій для розгляду та ухвалення відповідних рішень.

Також звернення громадян розглянуті в порядку Закону України «Про звернення громадян», по двом заявам ще триває перевірка, зазначають у прес-службі обласної міліції.

Крім того, в Управлінні МВС України в Черкаській області перераховують види порушення вимог чинного законодавства, за які винні притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом (ст.114 Закон України «Про вибори народних депутатів України»).

Кримінальна відповідальність за порушення законодавства про вибори передбачена п'ятим розділом Кримінального кодексу України (злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина). Так, статтею 157 визначена відповідальність за перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним, вести передвиборну агітацію. За вчинення таких дій винна особа може бути притягнута до відповідальності у вигляді обмеження волі строком від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років. Якщо ж зазначені вище дії вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням влади або службового становища, то вони караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. У випадку, якщо вищевказані дії вплинули на результати голосування або виборів, то до винних осіб застосовується більш тяжке покарання, а саме: позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Крім того, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за порушення, вчинені при використанні виборчих бюлетенів. Так, статтею 158 передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, за видачу членом виборчої комісії виборчого бюлетеня будь-якій особі з метою надання їй можливості проголосувати за іншу особу або проголосувати більше, ніж один раз у ході голосування, видача виборчого бюлетеня особі, не внесеній до списку виборців на виборчій дільниці, або видача заповненого виборчого бюлетеня, а також незаконна передача іншій особі незаповненого виборчого бюлетеня.

Цією ж статтею передбачена відповідальність за підлог, тобто виготовлення виборчого документа невстановленого зразка чи виготовлення у спосіб, не передбачений законом, внесення до виборчого документа явно неправдивих відомостей, або будь-яка інша його підробка, а так само використання підробленого виборчого документа чи виготовленого у спосіб, не передбачений законом. За такі порушення передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від трьох до п'яти років. За вчинення зазначених дій членом виборчої комісії або іншою службовою особою, а так само свідомо неправильний підрахунок голосів або явно неправильне встановлення чи оголошення результатів виборів караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років позбавлення волі.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за умисне порушення членом виборчої комісії або іншою службовою особою з використанням влади чи службового становища таємниці голосування під час проведення виборів. За вчинення таких дій згідно з ст. 159 Кримінального кодексу України винна особа може бути покарана штрафом від п'ятсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від одного до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також відповідальність за порушення законодавства про вибори народних депутатів передбачена і Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме статтею 186-2 цього Кодексу. Порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації, агітація в день проведення референдуму визначено ст. 212-10 даного кодексу.

Проголошені Конституцією України загальні засади народного волевиявлення в нашій державі передбачають створення органами державної влади та місцевого самоврядування відповідних умов для реалізації громадянами виборчого права. Під час перебігу виборчого процесу міліція Черкащини працює в посиленому варіанті роботи реагує на всі звернення громадян щодо порушень законодавства при повторних виборах народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 194,197 та виконує своє головне завдання – забезпечення охорони громадського порядку.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Черкасець 09.12.2013 21:56
Ви ж бачите з ким вони тепер на мітингах пліч-о-пліч обороняють владу від народу? Такої відвертої ганьби не було за всю історію України. Які там розслідування, коли можна на власний слід вийти?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 ВАСИЛЬ МИКОЛЕНКО 09.12.2013 20:25
БРЕХНЯ!!!
Я, як заступник голови ОВК №194 засвідчую, що міліція і прокуратура не розслідувала ЖОДНОЇ заяви про порушення виборчого законодавства!! !
Правоохоронні органи включили зелене світло всім порушникам чинного законодавства!
Ганьба брехунам і неробам!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100