У Черкасах зростає кількість хворих, уражених грипом та ГРВІ. За останній тиждень до міських інфекційної та дитячої лікарень було госпіталізовано близько 140 осіб, з них 80 % – діти. Загалом впродовж епідсезону в місті було госпіталізовано понад півтори тисячі осіб хворих на грип та з ускладненнями на пневмонію, яка цього року забрала життя чотирьох городян. Зважаючи на це в міськвиконкомі відбулось засідання надзвичайної протиепідемічної комісія під головуванням заступника міського голови Любові Майбороди, де було скоординовано дії міських служб задля ефективної протидії розвитку епідемії, повідомляє прес-служба МВК.
Заступник міського голови, голова надзвичайної протиепідеміологічної комісії Любов Майборода зауважила, що за останні два тижні в Черкасах склалася напружена ситуація із захворюваності на ГРВІ та грип. А саме: збільшилась кількість викликів на станцію швидкої медичної допомоги, з перевантаженням працюють відділення Черкаської міської інфекційної лікарні. Тому медичні заклади міста змушені розгортати додаткові ліжка для лікування хворих.
Об’єктивною причиною реагування також є те, що в місті з початку року від наслідків ускладнення на грип померло четверо хворих. (Усі вони – чоловіки, віком за 50 років, які мали супутні захворювання серцево-судинної системи та двоє з них – цукровий діабет).
Директор департаменту охорони здоров’я і соціальної політики МВК Олег Стадник розповідає, що нині медичні заклади міста стоять на межі зупинки діагностичного процесу. Оскільки практично відсутні лабораторні реактиви, засоби наркозу, знеболюючі засоби. Адже з жовтня 2010 року (через відсутність необхідної кількості учасників та відхилення тендерним комітетом поданих пропозицій) не було проведено жодного результативного тендеру по закупівлі виробів медичного призначення.
– 1 березня департамент охорони здоров’я та соціальної політики подав чергову заявку. Очікуємо по спрощеній процедурі закупівель розкриття пропозицій 5 квітня. На жаль, всі внутрішні запаси та можливості щодо забезпечення медичних закладів реактивами для проведення лабораторно-діагностичних обстежень вичерпані. Тому звернулись до виконавчого комітету, аби той дозволив закладам охорони здоров’я на період до проведення торгів продовжувати забезпечувати лікувально-діагностичний процес. Тобто закупити в межах місячних асигнувань відповідні вироби медичного призначення, реактиви, знеболюючі тощо, – пояснив Олег Михайлович.
Головний міський позаштатний епідеміолог УОЗ Ольга Савенко наголошує: якщо тенденція поширення грипу збережеться, то вже за тиждень-два в місті буде перевищено епідпоріг.
– Примітно, що зараз тривалість грипу розтягується не так, як раніше – осінь-зима, а й на інші місяці. Мабуть, скоро захопить і літній період часу. До речі, аналогічна ситуація спостерігається в інших регіонах нашої держави. Загалом по Україні з початку року зафіксовано близько 100 летальних випадків від ускладнень на грип.
Враховуючи ситуацію, що склалася із захворюваністю на ГРВІ та грип, з метою недопущення зупинки лікувально-діагностичного процесу в ЛПЗ міста, надзвичайна протиепідемічна комісія вирішила: