Спеціалістами Державної екологічної інспекції в Черкаській та Полтавській областях здійснено перевірку фактів загибелі риби на Заказнику та встановлено, що кількість загиблої риби різних видів складає 16623 екземпляри на загальну суму збитків 75453 грн. Масштаби масової загибелі риби визначені органами рибоохорони 12.03.2011 в кількості 15960000 екземплярів риб різних видів не підтвердились. Про це інформує офіційний сайт Кабінету міністрів.
Згідно з інформації наданої від Кременчуцької ГЕС та Черкаського регіонального управління водних ресурсів Дніпровського басейнового управління водних ресурсів, за період з 01.11.2010 по 14.03.2011 фактичний рівень води в Кременчуцькому водосховищі коливався в межах 78,24 – 79,46 м, що відповідає рівню води, встановленому Протоколом засідання Міжвідомчої комісії при Держводгоспі по встановленню режимів роботи Дніпровських водосховищ.
Найбільш імовірною причиною загибелі риби є її неповний схід з мілководь при осінньо-зимовому спрацюванні рівня Кременчуцького водосховища з подальшою концентрацією в нижчих місцях. При подальшому знижені рівня води, понижені місця втратили гідрологічний зв'язок з основним руслом. З настанням льодоставу дифузія кисню з атмосфери в воду припинилась, погіршились гідрохімічні умови і сконцентрована риба в понижених місцях загинула в наслідок асфіксії.
Держкомрибгоспом не вжито відповідних заходів, що призвело до загибелі молоді промислових видів риб, йдеться в урядовому прес-релізі.
реклама
Коментарі
Але ж і без аварій не бува. Якщо вода була в нормі, то що ще треба було робити?
Стрічка RSS коментарів цього запису