Місто на один день стало центром екстремального велоспорту України. Півсотні найсильніших спортсменів віком від 12 до 26 років з Чернівців, Харкова, Деражні, Керчі, Вінниці, Черкас, Львова та Києва, серед яких було 15 хмельничан, виконували трюки на велосипедах у «Екстрім-парку». Серед учасників були лише хлопці. Дівчата також займаються ВМХ, але поки що вони не мають такого високого рівня вправності, як хлопці.
- У змаганнях з ВМХ-флетленду брали участь три спортсмени, але це трійка кращих спортсменів Україні. Загалом, у нашій країні цим видом спорту професійно займаються тільки вісім чоловік, - каже співорганізатор змагань Олег Гришко.
Переможців змагань визначали за складністю виконаних трюків та «зв’язок» трюків, тобто виконанням двох і більше трюків без зупинки один за одним. Оцінював учасників досвідчений хмельницький велосипедист Володимир Дмитрук.
Наймолодшим велосипедистом був дванадцятирічний харків’янин Оскар Веріго, який виконав дуже складний для його віку трюк - рейл-райд. Він двома колесами велосипеда проїхав по залізній трубі і, зістрибуючи з неї, виконав оберт у повітрі на 180 градусів.
- Беззаперечну перемогу у змаганнях з ВМХ-флетленду отримав Сергій Супряга з Черкас. Він виконав надскладний трюк. Під час стрибка він прокрутився у повітрі на 360 градусів над велосипедом, тримаючись за кермо, одночасно прокручуючи велосипед під собою також на 360 градусів, - каже Олег Гришко. - Олег Фролов, який посів друге місце, виконав потрійний тейлвіп. Під час стрибка з велосипедом він тричі прокрутив під собою його раму, тримаючи кермо.
Дуже добре показав себе на змаганнях сімнадцятирічний хмельничанин Богдан Безверхній. Йому не вдалося посісти призове місце, але у фіналі змагань він вразив всіх неймовірним трюком. Хлопець під час стрибка з велосипедом з трампліна двічі прокрутився з ним навколо себе у повітрі.
Спортсмени, які посіли призові місця, отримали запчастини до велосипедів та інші подарунки.
- Приємно, що до екстремального велосипедного спорту долучається все більше молодих людей і виріс їхній професійний рівень. Показником цього є те, що кількість учасників змагань, які ми проводимо, постійно збільшується, - каже Олег Гришко. – Ми проводимо такі змагання для того, щоб розвивати екстремальні види спорту не тільки у Хмельницькому, а й по всій Україні. Ми хочемо показати молоді, яких результатів можна досягнути, якщо вести здоровий спосіб життя і активно займатися спортом.
Крім того, учасники змагань отримали один від одного досвід у виконанні трюків та «зв’язок» трюків, особливо від тих велосипедистів, які виступають на міжнародних змаганнях.
реклама