Колишній міський голова Черкас Сергій Одарич вважає, що більшість норм, подібні до тих, що вчора ухвалила Верховна Рада, діють у демократичних державах. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».
«Не бачу нічого трагічного в тому, що вчора стало називатися законом. Більшість подібних норм в тому чи тому вигляді існує в більшості демократичних держав. Щодо механізмів реалізаціі – говорити не можу, бо не бачив текстів (як і ті, що нібито голосували)», – зазначив Сергій Одарич.
«Трагедія полягає в іншому: непарламентський спосіб творення законодавства і люди, які будуть застосовувати ці закони», – підкреслив Одарич.
«Дивує, як президент і 235 здорових дядьків повірили словам Яценюка про те, що ці норми будуть скасовані. Хто-небудь ще вірить у те, що президент Тимошенко, генпрокурор Турчинов, міністр ВС Луценко спільно з головою Верховного Суду Власенком звернуться до Верховної Ради з проханням скасувати ці закони? Хто-небудь ще, окрім цих 236-ти, вірить, що через кілька років ці норми будуть застосовуватись лише чесними суддями, чесними поліцейськими, чесними даішниками, чесними прокурорами?» – поставив риторичне питання Сергій Олегович.
Втім коментатори допис Одарича сприйняли скептично. Зокрема, голова місцевого осередку Комітету виборців України Максим Михлик зазначив, що пост екс-мера – «зовсім невдале зміщення акцентів».
«Початкова стадія штрейкбрехерства. А тексти можна почитати ТУТ. – Ніякого відношення до норм більшості демократичних країн ці закони не мають», – зазначив Михлик.
Натомість дописувачці Наталії Барсук слова Одарича нагадали виступ депутата Верховної Ради з фракції Партії регіонів Олега Царьова.
«А дайте пересічному громадянину почитати, в яких же країнах демократичних такі норми (і в якому вигляді) існують... А то це нагадує Царьова у вчорашньому ефірі «Громадського телебачення» – та всюди є, а де – не скажу», – прокоментувала Наталія Барсук.
Водночас директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна написала під дописом Одарича, що, на її думку, «будь-яка неупереджена людина розуміє, що це диктатура».
«І деяких норм точно немає в жодному законодавстві світу. Наприклад, якщо організація працює за міжнародні гранти – то вона – іноземний агент. Американський закон про «агентів» – то зовсім про інше, він – про закордонне лобіювання та лобістів, які тим самим набувають офіційного статусу», – прокоментувала Бекешкіна.
Крім того, деякі дописувачі сприйняли пост Одарича як підтримку ухваленим учора законам та навіть засумнівалися, чи не вкрали в нього пароль від «Фейсбуку».
Пізніше колишній міський голова уточнив свій допис.
«Реакція моїх ФБ-друзів на попередній пост засвідчила, наскільки довгий шлях ми ще маємо пройти до Європи... Частина прихильників європейського курсу, виявляється, готова вчорашні тексти вважати законами?
А якби в такий же спосіб вчора було оголошено в парламенті й підписано президентом закон про вступ України до ЄС – ви б теж його вважали легітимним?
Парламент за своєю сутністю, за своїм походженням, якщо хочете, – це місце концентрації суспільних конфліктів. І місце, де має бути розв'язок цих конфліктів. Якщо конфлікти не розв'язуються в стінах парламенту, вони виносяться на вулиці.
Саме тому найбільша трагедія вчорашнього дня – не якісь тексти, а повна і остаточна ліквідація парламентаризму. Це означає, що громадяни на свій розсуд, у прийнятний для кожного свій спосіб будуть розв'язувати свої конфлікти. Завершиться це дуже сумно...
Порядним людям відучора нема чого робити у Верховній Раді. Цілком підтримую вчинок Анатолія Гриценка», – зазначив Одарич.
Коментарі
Хто сказав, що вони будуть? Ні, не так! Що можна зробити, щоб вони були?
ПРодавались?! Жрите, хай бы вам повылазило!
Стрічка RSS коментарів цього запису