«Мій котик згриз паспорт! Допоможіть відновити документ!» З таким проханням в черговий раз звертається до відділу звернень 71-річна жителька Черкас, яка мешкає в одному зі спальних районів нашого міста, інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
– Ця бабуся у своїй квартирі має кілька котів, які раз-по-раз завдають їй несподіванок. Зважаючи на численні звернення, з якими регулярно звертається до нашого відділу старенька, не лише коти створюють їй проблеми, але й сусіди, які то накликають хмари, через що іде дощ, то випасають кіз, які ходять поблизу її подвір’я. Словом, що не звернення, то – перл, – з усмішкою зауважує начальник відділу звернень департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Валентина Ярмолич.
За її словами, заяв такого змісту, які надходять до відділу у письмовому вигляді, усному (коли заявник приходить на особистий прийом до керівництва міської ради чи безпосередньо у відділ) – чимало. Левова частина з них – від людей похилого віку, які вже давно на пенсії, і за наявності вільного часу, а нерідко – супутніх захворювань (притаманних для їхнього віку), доволі часто знаходять вихід своїм думкам і нереалізованій енергії саме у написанні всіляких скарг у різні інстанції. У тому числі – до міськвиконкому. Подекуди таким людям здається, що руйнується їх будинок і падає, що сусіди прагнуть їх отруїти тощо.
– Є у нас один заявник – 74-річний пенсіонер, який щомісяця надсилає до нас близько шести скарг, з них усі – стосуються діяльності одного з черкаських СУБів. Разом із тим, у кожному зі своїх листів цей громадянин пропонує свої послуги. Виявляється, цей дідусь рік тому звільнився з того підприємства, зважаючи на похилий вік і стан здоров’я. Проте він постійно шукає недоліки в роботі того СУБу і, як вихід, пропонує давати йому замовлення і відповідно оплачувати роботу, яку він буде виконувати. Проте виконавчий комітет не займається працевлаштуванням, – відзначає Валентина Василівна.
Але все ж таких заяв відносна меншість у порівнянні із загальною кількістю звернень, які надходять до міськвиконкому.
– Загалом за минулий рік до нас надійшло 7853 звернення від громадян. До речі, це – на 245 звернень менше, ніж за 2012 рік. В основному питання, за якими звертаються заявники, можна розділити за трьома напрямками: надання матеріальної допомоги (2301 звернення), питання житлово-комунальної галузі (2575), а також – землекористування та будівництво (1578), – розповідає Валентина Ярмолич.
Примітно, що близько половини усіх звернень вже були задоволені. Частина – перебуває у процесі вирішення (коли питання, приміром, вимагає залучення значних коштів, або ж тривала процедура оформлення документації).
Проте багатьом заявникам доводиться відмовляти, оскільки питання, за яким вони звертаються, перебуває не в компетенції органів місцевого самоврядування або не має законодавчих підстав для його вирішення.
– Приміром, таке буває, коли до нас звертаються за оформленням певних документів (як-то паспорту, свідоцтва про народження тощо), чим ми не займаємось. Або заявник вимагає те, що заборонено законом, наприклад дії, пов’язані із землею, нерухомим майном абощо. Чимало звернень надходять із проханням придбати за кошти міського бюджету квартири або машини, чи, приміром, надати житло більшої площі. Або ж люди скаржаться на затримки виплат, які здійснюються з державного бюджету (як-то кошти по народженню дитини, догляду за інвалідами та дітьми), – говорить Валентина Василівна.
А також відзначає, що питання, які не належать до компетенції міської ради, перенаправляються до відповідної організації за належністю з повідомленням про це заявника.
З усіх звернень, які надійшли до відділу звернень за минулий рік, левова частина – письмові (5322), а усних – 417. Тоді як на електронну пошту надійшло 497 звернень.
В основному люди скаржаться на вирубку дерев, встановлення кіосків поблизу їхніх житлових будинків, з питань житлово-комунальної сфери, безкоштовного проїзду у міському пасажирському транспорті, встановлення ІТП, ремонту доріг, неякісного медичного обслуговування. А також неотримання тюнерів чи затримці соціальних виплат (які здійснює держава).
За її словами, усі громадяни, які хочуть направити своє звернення чи особисто потрапити на прийом до керівництва міської ради, можуть це зробити, безпосередньо завітавши до відділу звернень, або за телефоном.
– Громадянин може записатись на прийом як у телефонному режимі, так і написати письмове звернення, яке направляється у відповідний департамент Черкаської міської ради для надання компетентної відповіді у визначений законом термін. Тож кожний заявник має право обирати, що йому зручніше – особистий прийом чи письмове звернення. У будь-якому випадку на кожне звернення громадянина відбувається негайне реагування і всебічне сприяння у вирішенні його питання, – наголосила Валентина Василівна.
реклама
Коментарі
На всі 200% згідний!!!
Якщо б ти шановна МАРГО почитала ці листи і тобі прийшлося давати на них відповідь то ти такого б не писала, а так закрий своє "Хл****о" і сопи в дві дірочки...
шо за истерики, из того же контингента, штоле?
Стрічка RSS коментарів цього запису