Близько трьох мільйонів гривень на сьогодні становить борг операторів рекламного бізнесу перед міським бюджетом за розміщення на території Черкас об’єктів зовнішньої реклами. Левова частина з них – великоформатні біл-борди, які згідно з ухваленою міськрадою схемою розміщення рекламних споруд у м. Черкаси взагалі мають бути прибрані з центральних частин міста.
Як альтернатива, пропонується замінити їх на більш компактні та менші за об’ємом: сіті-лайти, рекламні тумби та інші елементи, так званих «вуличних меблів».– Така практика досить поширена у розвинених країнах світу, коли зовнішня реклама розміщується з користю для людей: на сміттєвих баках, лавочках тощо. До речі, у Черкасах ми теж прагнемо запровадити такі підходи до розміщення зовнішньої реклами, замість існуючого, можна сказати, хаосу із жахливими біл-бордами, які у буквальному розумінні цього слова заполонили наше місто, – відзначає заступник директора департаменту-начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Олександр Давиденко.
За його словами, за останні півроку в Черкасах було демонтовано 14 біл-бордів. Переважно – у мікрорайонах «Луначарський», «Соснівський», Південно-Західному районі, на площі 700-річчя, вул. Смілянській, просп. Хіміків тощо.
До речі, усі ці об’єкти були демонтовані згідно з відповідними рішеннями виконавчого комітету Черкаської міської ради. Проте це – лише частина від існуючого обсягу незаконних біл-бордів, які з’явились в останні роки у нашому місті. На часі – ліквідація ще близько 160 біл-бордів у різних мікрорайонах Черкас, по яким теж вже є ухвалені рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Проте нерідко процес законного розчищення міста від самовільної зовнішньої реклами проходить із перешкодами, викликаний небажанням власників нелегальних рекламних конструкцій (на які часом навіть немає жодних дозволів та документів) втрачати чималі прибутки та йти з насиджених місць.
Один із таких – ПП «Вересень +» (у якого нараховано 127 самовільно встановлених біл-бордів). Зокрема, той прикривається рішенням Соснівського районного суду, яким призупинено примусовий демонтаж його об’єктів.
Примітно, що власником цього приватного підприємства, як і кількох інших, аналогічних рекламних структур (що працюють за однаковою схемою нелегального розміщення зовнішньої реклами у м. Черкаси без сплати до міського бюджету відповідних коштів) є один із депутатів Черкаської міської ради.
Олександр Давиденко повідомив, що в центральній частині Черкас вже прибрані практично всі біл-борди, окрім щитів ПП «Вересень+», на що скаржиться Антимонопольний комітет України. Зокрема, ця державна установа висуває до Черкаської міської ради серйозні претензії, щодо, начебто лобіювання інтересів монополіста рекламного ринку Черкас, біл-борди якого досі не зняті і «прикрашають» центральну частину міста.
– Парадокс полягає в тому, що суд, ухваливши рішення про призупинення примусового демонтажу ПП «Вересень+», ніяким чином не мотивував, чим керується, відстоюючи інтереси незаконно встановлених об’єктів у м. Черкаси, – зауважив Олександр Григорович.
Як повідомила директор фінансового департаменту Черкаської міської ради Наталія Джуган, з 2006 року міська рада подала 75 позовів до суду на суб’єктів господарювання, які мають заборгованість за договорами на розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Черкаси на загальну суму близько трьох мільйонів гривень.
Примітно, що найбільшим боржником є монополіст рекламного ринку-власник кількох рекламних фірм у Черкасах (зокрема, ТОВ «СВК «Медіа-Груп», ТОВ «Олекс», ТОВ «АП «Мандарин»).
– У результаті виграних судів вищезазначені суб’єкти господарювання мають відшкодувати міському бюджету за розміщення своїх об’єктів на території нашого міста близько 1,6 мільйонів гривень – повідомила Наталія Володимирівна.
Олександр Давиденко розповів, що за останні півроку в місті проведена суттєва робота з інвентаризації усіх об’єктів зовнішньої реклами, встановлення їхніх власників, а також визначення законності розміщення таких об’єктів на території нашого міста.
– Як з’ясувалось, у Черкасах загалом налічується близько 530 біл-бордів, з яких майже половина – незаконні, – відзначив Олександр Давиденко. – А саме: у яких взагалі немає жодних дозвільних документів, а також – сплинув термін експлуатації розміщення об’єкту. Після чого такі споруди мають бути зняті.
Власникам усіх нелегальних об’єктів зовнішньої реклами видано попередження та приписи про обов’язковий демонтаж їхніх об’єктів. У разі, якщо власники самостійно не прибирають свої біл-борди, це робиться примусово, зауважують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
– Відповідну роботу здійснює підприємство, з яким міська рада укладає договір на виконання зазначених робіт. Демонтовані об’єкти відвозяться на штрафмайданчик, звідкіля їхні власники зможуть забрати лише після сплати витрат за примусовий демонтаж, транспортування та зберігання. Тому власникам рекламних конструкцій дешевше буде прибрати свої незаконні об’єкти самостійно, – наголосив Олександр Григорович.
Перелік власників рекламних біл-бордів у м. Черкаси, об’єкти яких будуть демонтовані найближчим часом (згідно з ухваленими рішеннями виконавчого комітету Черкаської міської ради):
ФОП Ніколаєнко В.В. – 11 шт.;
ТОВ «Петрус-медіа» – 9 шт.;
ПП «Мост-сервіс» – 7 шт.;
МП «Соків» – 1 шт;
ДП «Перехід Аутдор» – 3 шт;
ПП «Твій стиль плюс» – 1 шт.;
ФОП «Алєксанова» – 2 шт.;
ФОП «Попудрібко» – 1 шт;
ПП «Вересень+» – 127 шт.,
а також 3 безгосподарчих біл-борда вздовж Золотоніського шосе.
Фото прес-служби Черкаського МВК
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису