Повністю задовольнити позов ПАТ «Черкасиобленерго» (в особі Уманських енергетичних мереж) до КП «Уманьводоканал» про стягнення понад 6 млн грн вирішив Господарський суд Черкаської області під головуванням судді Антоніни Пащенко.
Рішення є в розпорядженні інформаційного агентства «Прочерк».
Було заявлено позов про стягнення з відповідача 6 034 049 грн 84 коп., зокрема 5 738 465 грн 02 коп. заборгованості за спожиту активну енергію, 72 501 грн 63 коп. заборгованості за перетоки реактивної енергії – відповідно до укладеного між сторонами договору, 180 239 грн 37 коп. пені та 42 843 грн 82 коп. три проценти річних за прострочення виконання зобов'язання щодо оплати в установлені в договорі строки.
У відзиві на позовну заяву відповідач позов не визнав у зв'язку з тим, що постановою ДВС від 14 березня 2012 року накладено арешт на всі рахунки відповідача, а кошти, які надходять на рахунки КП «Уманьводоканал», розподіляє Уманський відділ ДВС відповідно до Закону України «Про виконавче провадження». 20 березня 2013 року набрала чинності Постанова КМУ №167, якою передбачена субвенція з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення Черкаській області в сумі 42 286 700 грн. При отриманні коштів від держави заборгованість перед ПАТ «Черкасиобленерго» буде погашена в повному обсязі. Відповідач просив відмовити позивачу у стягненні пені та трьох процентів річних у зв'язку з тяжким фінансовим становищем та невиконанням державою норм закону.
В процесі розгляду спору відповідач подав клопотання від 22 січня 2014 року, у якому просить зменшити розмір пені в зв'язку з тим, що КП «Уманьводоканал» є підприємством комунальної форми власності, фактичні обставини порушення підприємством грошових зобов'язань від нього не залежать, основною причиною заборгованості, яка виникла перед ПАТ «Черкасиобленерго», є невідшкодована державою різниця в тарифах по електроенергії, яка становить 13 555 000 грн. Відповідач просив врахувати, що КП «Уманьводоканал» перебуває в тяжкому фінансовому становищі та має значні збитки.
Представник позивача в суді на сплаті повної суми пені наполягала, оскільки, за договором між сторонами, відповідач взяв на себе відповідні зобов'язання і повинен їх виконувати; позивач несе значні збитки в результаті невиконання відповідачем своїх зобов'язань; відповідно до чинного законодавства відсутність коштів у боржника не є підставою для зменшення штрафних санкцій.
Розглянувши матеріали справи, клопотання відповідача про зменшення суми пені, заслухавши пояснення та доводи представників сторін у судовому засіданні, суд став на бік позивача.
Коментарі
Ты лучше скажи, кому нужна такая власть?
Стрічка RSS коментарів цього запису