У Черкасах громадські організації та активісти місцевого Євромайдану створили Громадський люстраційний комітет. Його презентація відбулася сьогодні в прес-центрі газети «Нова Доба».

На сьогодні до комітету входять 11 осіб. Це люди, які протягом останніх трьох місяців були активістами черкаського Євромайдану, а також не є політиками, партійними активістами та не мають наміру балотуватися на найближчих виборах.

До складу комітету ввійшли директор Благодійного фонду імені О. Кошиця Оксана Колісник, журналіст порталу «Прес-центр» Віталій Латишев, голова черкаського осередку Громадської мережі «ОПОРА» Микола Макуха, голова ЧОО Комітету виборців України Максим Михлик, директор Ресурсного Центру АНГО Анатолій Рекун, художник із костюмів черкаського драмтеатру ім. Шевченка Наталка Ридванецька, координатор Коаліції «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова, президент Благодійного фонду «Наддніпрянський фонд» Анна Харченко, журналіст ТРК «Рось» Валентин Чернявський, журналістка інтернет-сайту «Прочерк» Єлєна Щепак, а також арт-куратор Наталка Юріна-Вернидуб.


За словами секретаря комітету Вікторії Феофілової, ідея створення організації виникла раптово.

– Нас ніхто не вповноважував цим займатися. Однак сьогодні ми всі отримали шанс змінити державу, шанс, за який багато людей віддали своє життя та здоров’я. На нашу думку, зараз потрібно докласти якомога більше зусиль, аби особи, які чинили тиск і репресії проти людства, не «перефарбувалася» і не почали обіймати посади в новій Україні, – зазначила Феофілова.

У планах комітету – збір інформації для люстрації щодо осіб, які причетні до «режиму Януковича» та до порушень базових прав людини, фальшування останніх виборів до Верховної Ради по 194 в. о., підкупу та застосування адмінресурсу, корупції на різних рівнях влади.

У Громадському люстраційному комітеті збиратимуть інформацію від черкащан щодо осіб, які, на їхню думку, не мають права обіймати державні посади, бути обрані до рад усіх рівнів, одержувати державні нагороди тощо. Після збору інформації вона буде перевірятися та оприлюднюватися у ЗМІ. Також тут обіцяють домагатися відкриття проваджень проти людей відповідними органами, якщо будуть докази порушення ними закону, тримати на громадському контролі всі провадження, відкриті проти цих осіб відповідними органами, привертати громадську увагу до появи цих людей у списках партій або на відповідальних посадах і вимагати їхнього звільнення або виключення зі списків.

Члени комітету сподіваються на ухвалення закону «Про люстрацію» та створення державної люстраційної комісії. Опісля Черкаський громадський люстраційний комітет передасть зібрану інформацію про тих осіб, яких, на думку громадськості, варто люструвати.

Від імені комітету Вікторія Феофілова також звернулася до всіх громадян, які мають пропозиції щодо осіб, які повинні бути внесені в люстраційний список, а також інформацію, що аргументує внесення саме цих персон, надсилати їх на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або подавати особисто членам комітету.

– Ми будемо досліджувати кожну пропозицію окремо, прискіпливо збирати, перевіряти та оприлюднювати інформацію, – пообіцяла під час прес-конференції секретар комітету Вікторія Феофілова.

Наразі комітет уже сформував перший перелік «кандидатів на люстрацію». Сюди ввійшли політики, чиновники, судді та силовики, які встигли «відмітитися» репресіями або образливими заявами в період Євромайдану. За словами членів комітету, вони вже мають докази з відкритий джерел щодо їхньої причетності до таких дій.

 


реклама

Коментарі  

 
+2 #200 сергій 26.12.2014 15:41
Ачому ніхто не люструє ДСНС? Тут корупції хоч відбавляй. Вистачить усім.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #199 Олег 29.05.2014 18:00
Треба ЗАКОНОДАВЧО заборонити тим, хто не пройшов люстрацію, обиратись в усі ради і займати любі державні посади ПОЖИТТЕВО!! Тоді прийдуть молоді, перспективні, чесні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #198 Виктор Михайлович 09.04.2014 10:21
Вообще после пройденых 18 судебных постановлений,п ротиворечащих друг другу, я не особенно верю в вашу люстрацию.Виновата "СИСТЕМА", которая имеет свойство самовостанавлив аться.Все окончится тем, как сказал в одном совковом фильме чиновник:"Вы всегда будете зависеть от нас".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #197 небайдужий 15.03.2014 07:59
Чому люстрація тільки перших осіб? А їхні хол-ї-помічники-радники? Всю чорнову роботу і вказівки влади ПР вони і виконували. Турська, Притченко, Джура, Шадріна, т.д. Вершина цинізму: вчорашні томади Тулубовських п’....к – брати Марштупи у студії «Росі» співають для майданівських хлопців козацьку пісню?!! Ведучий всіх ПР заходів проти майдану - Х..ЛО директор філармонії Федоряка тереризує працівників філармонії.
Люстрацію мають провадити патріоти, шановні досвідчені люди,які пережили не одну зміну владних чиновників, але не міняли своїх переконань!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #196 Справедливість 11.03.2014 10:51
Чому у цьому списку немає "славновідомої" тулубовської "помічниці" Калиновської Тетяни Станіславівни?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #195 Ирина 10.03.2014 18:35
а чого немає кулик в.с.,начальника ТУ ДСА у Черкаській області,яка є інвалідом 1 групи і яку заносять і виносять з роботи,але не уходить,бо є дирибан по ремонту судів та їх забезпеченню,а бабенко , голова апелсуду, ...................Їх обов"язково треба перевірить,їх ремонти,ділення грошей і т.д.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #194 петро 09.03.2014 15:59
люстрація обов.потрібна
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #193 На люстрацію! 06.03.2014 17:29
Михайло КАЛІНІЧЕНКО
Лицарю благодіяння

Ось збурює Черкащину святу
Глави Указ великої держави
Про земляка, світлу землю ту
Він посланий здійснити славні справи.

Натура, темперамент, вдача-твердь
Створили образ Тулуба, козачий
Він енергетику на плечах своїх пер
Вугіллям Україну всю постачив.


Ця праця у нестерп, а Він ішов
До слави йшов героєм, став звитяжним
В житті немало труднощів зборов
Заскромний, з людьми, як завше, зважний


Тепер Черкащина, тепер духовний край
Тепер земляцтво буде у контролі
Тепер ти наш, ти наший стиль пізнай
І щастям огортай черкаські долі


У нас надія, певність, мрії плеск
І сподівання з іменем Тулуба
Зроби реформи і запали ти блеск
Черкаській стороні! Вона була, щоб люба!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #192 Черкащанин 04.03.2014 17:52
Погоджуюсь, а де ж прізвище головного ідеолога тулубівського режиму Тимошенка Юрія Васильовича?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #191 Василь 04.03.2014 16:54
Цитую пенсионерка:
ПРОВЕРЬТЕ ИМУЩЕСТВО ВСЕХ ЧИНОВНИКОВ , СУДЕЙ ,И ДРУГИХ И ДЕЛАЙТЕ ВЫВОДЫ


Треба відкрити спеціальний сайт де кожна людина може надати своїх кандидатів на люстрацію в міліції, прокуратурі, судах, виконкомі та ін. крисячих кабінетах. Думаю бажаючих буде вдосталь. +фото віл та автівок.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #190 Юстиція 03.03.2014 19:32
Цитую andriy:
Цитую проф. плейшнер:
Треба провести комплексну перевірку роботи ЧНУ, роботу спеціалізованих вчених рад, які діють корупційно, перевірити проведені захисти та захищені дисертаційні роботи. Колектив ЧНУ заляканий і практично зачищений, тому громадськість повинна його визволити з заручників.

Погоджуємось, що саме такий шлях дасть справжне очищення від "євростандартів спецрад": 300-500 дол. на кожного рецензента, 500-1000 дол. на голову спецради, на секретаря. :-*

как я отстал от жизни, раньше суммы были в два раза меньше
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #189 SSA 01.03.2014 23:41
Білоусов "чинили тиск і репресії проти людства"??? А ви запитайте тих, хто з ним працював! Чесний, принциповий, трудоголік! Як можна публікувати інформацію за наклепами?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #188 Спорт є! 01.03.2014 00:08
Цитую НЕБАЙДУЖИЙ:
не судіть всіх під одну планку! є і ті, які працювали для людей твлькт на краще! брожик фахівець, тут нічого не скажеш...кара нещодавно прийшла і спорт тягне з усіх сил...будьте об’єктивними!

Куди тягне спорт!??? - Вона не знає скільки спортивних шкіл в області!; Хто очолює ці школи і в якому вони стані!;Не затверджена програма розвитку спорту!; В обл управлінні один Римар з профільною освітою - а інші ,що там роблять!?; І коли управління буде займатись СПОРТОМ, а не хороводи води??? То куди вона його тягне????? за той час який вона працює, можна було повернути кошти тренерам за змагання- а це з серпня 2013, та почати оплачувати їх - як потрібно, а не тільки проїзд - є ще добові, харчування і проживання!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #187 andriy 28.02.2014 15:32
Цитую проф. плейшнер:
Треба провести комплексну перевірку роботи ЧНУ, роботу спеціалізованих вчених рад, які діють корупційно, перевірити проведені захисти та захищені дисертаційні роботи. Колектив ЧНУ заляканий і практично зачищений, тому громадськість повинна його визволити з заручників.

Погоджуємось, що саме такий шлях дасть справжне очищення від "євростандартів спецрад": 300-500 дол. на кожного рецензента, 500-1000 дол. на голову спецради, на секретаря. :-*