Скромно відзначити ювілей Тараса Шевченка, відродити занепалі сільські Будинки культури та бібліотеки, уважніше ставитися до кадрової політики, – такі основні пропозиції озвучила сьогодні на зустрічі з працівниками галузі культури новообрана голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.
З представниками культури вона зустрічалася в обласному краєзнавчому музеї. Та на початку заходу присутня депутат обласної ради Ольга Мартинова, яка у січні на урочистостях з нагороди 60-річчя утворення Черкаської області отримувала нагороду з рук регіонала Сергія Тулуба, закликала усіх вшанувати полеглих на Майдані хвилиною мовчання, адже сьогодні виповнюється 9 днів після їх загибелі.
Першою на колегії прозвітувала за роботу творчої та господарської діяльності установ закладів культури за минулий рік начальник управління культури Черкаської ОДА Наталія Джура. Вона подякувала колегам за збереження галузі у складних умовах економічної кризи. Та зауважила, що попри гострі проблеми можна говорити про покращення рівня галузі: збільшення кількості культурно-мистецьких заходів, збільшення кількості клубних формувань тощо.
Що ж до проблем, то насамперед це стосується сільських бібліотек, де бракує книг та навіть відсутнє опалення, це стосується музшкол, де зношеність музичних інструментів сягає 100%.
Уважно вислухавши очільницю галузі, слово взяла Валентина Коваленко. Вона зазначила, що важливим питанням нині є деполітизація науки, освіти і культури.
– Зараз треба, щоб перестали маніпулювати політики нашою інтелігенцією. Українці емоційно чутливі до брехні. Тож ви бачите, яку чистку майданом нині проходять нові люди, яких призначають на посади, – зазначила Валентина Коваленко.
Звертаючись до представників культури, вона зауважила, що спілкувалася з багатьма людьми. Більшість сходяться на тому, що «немає чого танцювати тоді, коли ми повинні оговтуватися».
– Багато рішень попередня влада протискала за мовчазної згоди більшості. Тож в нас нині дуже важкий економічний стан. Черкащина знекровлена і вона скромно має відзначити 200-річчя Шевченка. Пам'ять про Кобзаря насамперед треба берегти на рівні серця. У той же час, щоб ви знали, лише в «хаті чумака» на Звенигородщині попередньою владою згідно кошторисів було закладено встановлення пластикових вікон і теплої підлоги (нагадаємо, що хата мала бути відтворена за автентичними старовинними зразками, а в старовину щонайменше пластикових вікон не було – ред.), – зазначила Валентина Коваленко.
Замість портретів «покращувачів» вона порадила розмістити в музейних куточках убитих героїв майдану. А також переглянути питання присвоєння звання героя.
– Окреме питання по селу. Це наша духовна колиска. І я, як письменниця, знаю, який там стан з бібліотеками. Також там занепадають будинки культури. У той самий час команда Тулуба закладала в бюджет кошти зовсім на інші цілі і все це нині треба коригувати. Наприклад, була пропозиція від нині розшукуваного Сергія Тулуба спрямувати 36 мільйонів гривень на аеропорт. Скажіть кому це було треба і де ті кошти? – дивувалася Валентина Коваленко.
Насамкінець вона порадила колегам не мовчати, а йти до неї з критикою та пропозиціями.
– Я ж піклуватимусь, щоб галузь культури мала більший об’єм фінансування, – пообіцяла Валентина Коваленко.
реклама
Коментарі
Зачем оскорбляете человека. Если так печетесь о состоянии дел в области, помогите ей. Ведь даже самые яростные опоненты Коваленко не могут упрекнуть ее, что она приспособленец, мимикрирующий под политическую ситуацию. И бизнес-интересов (в отличие от других) у нее нет.
Но, Валентина, ограничьте себя от этих цветов, заискивающих речей и бездельников, рвущихся к власти!
нічого вона розкрутиться - бачили мої очі не одного сільського голову який за пару років багатішає більше за половину села.
Если это шутка, то совершенно глупая, свидетельствующ ая об отсутвии внутренней культуры "комментатора". Если Вы еврей Уманский, извольте уважать духовных идолов страны, в которой Вы живете. Другое дело, что с этим юбилеем из Шевченко действительно сделали идола(((
Стрічка RSS коментарів цього запису