реклама

реклама

Внаслідок останніх подій у Криму програли всі – Україна, Крим і його жителі. У цьому переконана кримчанка Наталія Фесенко, яка по телефону прокоментувала «Прочерку» нинішню ситуацію в автономії.

Фото Reuters

Фото Reuters


- Поки не було цієї всієї «заварухи», ставлення до українців у Криму було цілком нейтральним, - розповіла Наталія. – У нас – багатонаціональний край, і між різними національностями зберігалася толерантність. А зараз росіяни вирішили, що вони кращі за всіх. Вирішили, що вони – «дартаньяни», а решта – самі знаєте хто. Якихось серйозних утисків наразі немає, але... як відомо, дурнів скрізь вистачає.

За словами Наталії, їй, як українці, часто доводиться відбиватися від звинувачень у тому, що вона «підтримує цих фашистів». А розмова по-українськи майже автоматично викликає звинувачення у «бандерівщині».

- Усе це – наслідки зомбування кримчан російськими ЗМІ, - переконана Наталія.


На її думку, все, що відбувається останнім часом у Криму – своєрідний злий і нецікавий «цирк», «нахабна окупація з наступною анексією» і встановленням «маріонеткового уряду, в якому один – бандит, а другий – аферист».

- Вершиною цинізму був так званий референдум, - каже Наталія. – Незаконно оголошений, він і проходив із порушенням будь-яких норм. Явку явно «накрутили». Йшли на нього здебільшого літні люди, які сподівалися таким чином повернути Радянський Союз й померти в обіймах із Леніним. Бюлетені були нічим не захищені, й можна було робити скільки завгодно «вкидань». Спостерігачів практично не було. І взагалі – якщо цього референдуму ніхто не визнав, то й говорити нема про що.

Не підтверджує Наталія й інформації про загальне лікування кримчан щодо приєднання до Росії.

- Після референдуму були святкування у Сімферополі на центральній площі. Поприходили ті, кому просто подобається святкувати – святкувати будь-що. Очевидно, щиро раділи у колишньому закритому місті Севастополь, де й раніше будь-що українське викликало роздратування, - каже Наталія. – А в принципі, загального захоплення, ейфорії результатами «референдуму» не було! Всі як жили, так і живуть повсякденним життям.

За словами нашої співрозмовниці, «результати референдуму» були відомі ще задовго до його проведення.

- Те, що 97 відсотків кримчан – за Росію, - це конкретна брехня! – переконана Наталія. – Не знаю, «з якої стелі» взяли ці цифри.

Наталія Фесенко каже, що дуже негативне враження на кримчан справила пасивність української влади.

- Бідні військові, які сиділи в облозі, а місцеві носили їм поїсти і попити... Військові! А наказу стріляти в них не було. І зараз виходить, що «окупанти» – вони! – з сумом каже Наталія.

На думку пані Фесенко, в результаті того, що відбулося, програли всі – і Україна, і Крим як автономія, і самі кримчани, які живуть з туризму.

- Якщо думати з позиції туристів або відпочивальників – чого їхати у регіон, який перебуває в облозі? Тим більше, що ця територія за всіма законами – невизнана, як Абхазія. Жодна авіакомпанія сюди не полетить. А поїздом з Росії їхати – через два кордони, чотири прикордонні перевірки. Людині легше придбати путівку в Туреччину і Єгипет, де менші ціни, а сервіс кращий. Тут, у Криму, серед відпочивальників було 70 відсотків українців. А після того, як почули по телевізору, що вони – «бандерівці» й «фашисти», поїдуть сюди навряд чи. Я дуже хочу помилятися, але поки що ніяких гарних перспектив, на жаль, не бачу, - підсумувала Наталія Фесенко.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-1 #22 C Миколаєнко 21.03.2014 12:44
Обама Джону Кери : "Я щось не зрозумів: за ті 5 мільярдів $, що угробили в Україні на майдан, ми що - росіянам Крим купили"?
Виступ помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд у Вашингтоні на засіданні Фонду "США - Україна"
Пом держсекретаря США : Ми вклали 5 млрд $ в революцію на Майдані!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #21 C Миколаєнко 20.03.2014 16:21
Цитую ФАКТ:
Цитую C Миколаєнко:
а росiя зробить у Криму 2 автономiї:украї нську i кримсько-татарську
Якщо українцi i татари цього захочуть.

досить рекламувати "Русский мир",ви пан ,п"ята колона..(можете мінусувати,хоч кількість порахується).

А Ви не слов'янських коренів?Думав в Черкасах живуть у основному слов'яни
я швидше 6 колона оскільки не маю відношення
ні до Ураине ні до Росії і користуюся не ангажованими джерелами інформації
не тієї ні іншої сторони.Висловлювати свою точку зору це Ваше право, але тільки не потрібно вішати ярлики.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #20 Дід Трохим 20.03.2014 15:45
Цитую Крымчанка:
Цитую Дід Трохим:
Мене лічно утішать не нада. Я отлічно понімаю, шо люди, які по возрасту не зовсім дружать з головою, забезбечили б такий результат: їх там скільки фізично немає. І знаю ше одне: якби сьогодні в Україні провели референдум "Чи хочете ви, щоб Крим залишився в складі України за умови переселення татар на континентальну частину", реальних процентів 70 сказали б "ні".

Не нужно опять играть на национализме, это из-за нацистов идут бойнимежду нациями, а мы в Крыму живем мирно не только с татарами,но и греками, евреями, румынами , болгарамии остальными нациями

Так вы Путину это расскажите. Он же убежден, что русских там загнобили
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #19 100 20.03.2014 14:54
Цитую панас:
Яка реальна кількість питаєте...достатня для того, щоб після відходу окупаційної армії виперти з Криму і України усю ту кримінальну, маріонеткову н......ч, яку кремль привів до влади! Достатня кількість!

ну понятно..просто голые слова...
ну виганяйте й далі біса зі своєї голови і воюйте з нереальною армїєю, а адекватні люди будуть просто працювати на свою країну і виховувати своїх дітей, щоб вони не стали такими як мірошниченко сумнозвісний )))
може ще щось напишете окрім загальних слів та просто мінусів з різних ай пі ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #18 ФАКТ 20.03.2014 13:16
Цитую C Миколаєнко:
а росiя зробить у Криму 2 автономiї:украї нську i кримсько-татарську
Якщо українцi i татари цього захочуть.

досить рекламувати "Русский мир",ви пан ,п"ята колона..(можете мінусувати,хоч кількість порахується).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #17 федор принципиальный 20.03.2014 13:12
Про....ла наша молодая,по всей вероятности,нео пытная команда Крым,не прислушались к мнению Гриценко,в первые минуты попыткм агрессии перекрыть Керченский пролив,кинуть опытных десянтников,сби ть пару вертолетов,убра ть провокаторов в Симферополе,а сейчас рассказывают о демократии без единого выстрела,полити ка УкраинскогоПрав ительства помогла путину провернуть свой коварный замысел.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #16 панас 20.03.2014 12:52
Цитую 100:
Цитую Максим:
Цитую 100:
всё выбрасываете паршивые заказные статейки (ну да бабулеты ж ведь платят)

Це про 100% російських ЗМІ.
В Україні є статті і про Мирошниченко і про снайперів. Думки з усіх точок зору.
І що ж, цікаво, не правда в цій статті?

где статьи прочерка ? где независимое журналистское расследование ?
и при чём здесь российские сми ? может глянем ещё американскую прессу ? что про всё это пишет вашингтонпост и пр.?
и можно узнать сколько по "реальным данным " в процентах в Крыму таких как героиня статьи ? ведь если пишется про анексию , то здесь важно всё и каждая цифра - очень важна

Яка реальна кількість питаєте...достатня для того, щоб після відходу окупаційної армії виперти з Криму і України усю ту кримінальну, маріонеткову н......ч, яку кремль привів до влади! Достатня кількість!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #15 Крымчанка 20.03.2014 12:33
Цитую Дід Трохим:
Мене лічно утішать не нада. Я отлічно понімаю, шо люди, які по возрасту не зовсім дружать з головою, забезбечили б такий результат: їх там скільки фізично немає. І знаю ше одне: якби сьогодні в Україні провели референдум "Чи хочете ви, щоб Крим залишився в складі України за умови переселення татар на континентальну частину", реальних процентів 70 сказали б "ні".

Не нужно опять играть на национализме, это из-за нацистов идут бойнимежду нациями, а мы в Крыму живем мирно не только с татарами,но и греками, евреями, румынами , болгарамии остальными нациями
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #14 Крымчанка 20.03.2014 12:29
Конечно, конечно бедная несчастная..., ну да что делать "наш" кораван то идет, а остальные могут просто сойти..., народ принял свое решение, а такие как 0автор и вносят раздор, простите 90% моих знакомых хотели бытьс Россией, а не существовать с Украиной, да и в конце концов хуже чем было уже некуда, мы жители Крыма имеем полное право сами принимать решение
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #13 Костя 20.03.2014 12:26
Всі чекають " ЦАРЯ ВСІЯ РУССІ" щоб він за них все вирішив, дав багато грошей і щастя. Я думаю так, Крим як погано жив, так і буде жити,а може щей хуже. Причина тому всьому і....тизм населення, не 100 % відсотково, але воно є. Чому не можна з крима зробити хоча б туристичну Турцію? там все для цього є, окрім доброзичливих людей. І поки там буде таксі по 200 баксів за 60 км, поки буде огорожа навколо моря і сарайчики по 1000 грн за добу - жити кримчани краще не будуть.