"Народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" підготували законопроєкт, що спрощує процедуру придбання вогнепальної зброї. Таким чином українці зможуть нарешті захистити себе та власні родини в умовах нестабільности та зовнішньої загрози. Однак наша ініціятива зіткнулася із перешкодами через небажання силовиків відмовитися від монополії на зброю", – розповів про законодавчу ініціятиву один зі співавторів документа, заступник Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода", куратор цієї політсили по Черкащині, народний депутат України Юрій Сиротюк.
"Задля реалізації засадничого права людини на життя, здоров'я, захисту чести та гідности особи депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" подали законопроєкт про зброю, до укладання якого долучилися провідні фіхівці профільної галузі. Він спрямований на спрощення процедури придбання легальної зброї. Більшість розвинених країн світу давно надали таке право своїм громадянам. Навіть у низці постсовєцьких країнах проблема законодавчо врегульована. Світовими лідерами у володінні населенням вогнепальною зброєю є такі спокійні країни, як Швейцарія та Фінляндія з показником від 45 до 88 одиниць цивільної вогнепальної зброї на 100 осіб. В Україні цей показник становить 5,5 одиниці", – зазначив парламентар.
Водночас націоналіст стверджує, що вільне володіння зброєю значно знижує кримінальну статистику. "Бандити бояться ризикувати, нападаючи на законослухняних громадян. Наприклад, після впровадження права на носіння цивільної зброї у Прибалтиці, Грузії та Молдові вулична злочинність впала на 50-70% лише протягом року.
Водночас введення обмежень у Великій Британії призвело до збільшення кількости злочинів на 88 %", – заявив Юрій Сиротюк.
"Деякі критики твердять, що наш народ не готовий, – зазначив депутат. – Однак в Україні поширене володіння мисливською зброєю, і кількість жертв мінімальна – переважно від нещасних випадків. Безліч людей володіють нагородною зброєю, що не приводить до катастрофи. Обсяг легальної зброї налічує близько 2 млн. одиниць, із якими протягом 2012 року було вчинено всього 48 злочинів (включно з необережними злочинами та випадками перевищення меж необхідної оборони), тобто 0,0024%. Тим часом бандити зберігають доступ до нелегальної зброї".
Також свободівець нагадав, що під час Революції Гідности люди захопили багато зброї, щоби захиститися від кривавого режиму, водночас продемонструвавши високий рівень відповідальности та самоконтролю. "Однак нове керівництво МВС вимагає здати всю зброю, що потрапила до рук народу. Такі вимоги породжують обурення. Вже місяць триває неоголошена війна, кожен українець ризикує зіткнутися з окупантами. Чоловіки прагнуть озброїтися, аби гідно зустріти ворога. Натомість недостатнє реформування Національної гвардії, нездатність міліції швидко навести порядок у країні спонукає захищатись самостійно", – повідомив Юрій Сиротюк.
"В Україні обсяг незареєстрованої зброї сягає більше 3 млн. одиниць. Її легалізація дозволить значно посилити контроль за використанням, підвищити безпеку кожного. Водночас нове дихання одержить стрілецький спорт, люди зможуть активно тренуватися, бути готовими до захисту Батьківщини.
Однак реєстрація законопроєкту була заблокована в Апараті Верховної Ради через формальні причіпки – подання схожого проєкту ще в далекому 2009 році. Вважаємо такі дії проявом впливу міліційного лобі та п'ятої колони, що прагне залишити українців беззахисними та не бажає спрощення процедури набуття зброї. Справа в тому, що зараз всі важелі зосереджені в руках МВС, де необхідно пройти тривалу б'юрократичну процедуру. Це призводить до зростання корупції.
Вважаю такий стан речей обурливим. В умовах постійних загроз життю і безпеці українців як всередині, так і ззовні країни неприпустимо блокувати нашу ініціятиву в матеріяльних інтересах одного відомства. МВС слід відвикати від старорежимних звичок, коли зброя була лише в міліції та бандитів, а звичайний громадянин не міг захистити свою родину", – підсумував парламентар.
Про це інформує прес-служба політсили.
Коментарі
Яка корупція - люди на Майдані боролися проти цього явища, а виходить все залишилось.
Стрічка RSS коментарів цього запису